Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/10474
Назва: Вплив заміщення іонів магнію на структуру та магнітні властивості літієвого фериту
Інші назви: Tailoring of Magnesium Substitution on Structure and Magnetic Properties of Lithium Ferrites
Автори: Мазуренко, Ю.
Ключові слова: золь-гель автоспалювання
структурні дослідження
магнітні властивості
шпінелі
ферити
м’які магніти
Дата публікації: 2021
Видавництво: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Мазуренко Ю. Вплив заміщення іонів магнію на структуру та магнітні властивості літієвого фериту / Ю. Мазуренко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2021. - Т. 22. - № 2. - С. 217-223.
Короткий огляд (реферат): Порошки нанорозмірного літієвого фериту, заміщеного іонами магнію були отримані методом золь-гель авто спалювання. Показано, що даний метод забезпечує високу фазову чистоту і однорідність синтезованого продукту а також володіє значною енергоекономічністю порівняно з традиційним твердофазним методом. Шпінельна структура заміщеного літієвого фериту була підтверджена результатами Х-променевої дифракції а також визначені розміри частинок методами Х-променевої дифрактометрії і мессбауерівського аналізу. Мессбауерівські спектри показали присутність двох магнітовпорядкованих підсистем, що відповідають за тетраедричнне і октаедричне оточення заліза та двох парамагнітних дублетів, один з яких відповідає за присутність заліза у двовалентному стані. Магнітні характеристики були отримані для кілець, виготовлених з синтезованого матеріалу. Вимірювання показали немонотонну залежність намагніченості насичення, залишкової намагніченості, коерцитивної сили та магнітного моменту від складу і виявили значно вищі показники, порівняно з аналогічними матеріалами, отриманими твердофазним синтезом. Характер поведінки магнітних характеристик при заміщенні іонами магнію пов'язаний з особливостями катіонного розподілу і їх мікроструктури, що в основному визначається способом отримання фериту.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/10474
Розташовується у зібраннях:Т. 22, № 2

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4752-Текст статті-11464-1-10-20210420.pdf924.06 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.