Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/10510
Назва: В’язкопружні характеристики наповнених поліуретанових ауксетиків
Інші назви: Viscoelastic Properties of Filled Polyurethane Auxetics
Автори: Шевчук, Тетяна Миколаївна
Бордюк, Микола Анатолійович
Крівцов, Валентин Валерійович
Кукла, Вікторія Володимирівна
Мащенко, В. А.
Ключові слова: полімерний ауксетик
коефіцієнт Пуассона
тангенс кута механічних втрат
явище резонансу
Дата публікації: 2021
Видавництво: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Шевчук Т. М. В’язкопружні характеристики наповнених поліуретанових ауксетиків / Т. М. Шевчук, М. А. Бордюк, В. В. Крівцов, В. В. Кукла, В. А. Мащенко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2021. - Т. 22. - № 2. - С. 328-335.
Короткий огляд (реферат): У роботі представлені експериментальні значення швидкостей поширення поздовжніх і поперечних ультразвукових хвиль та коефіцієнтів їх поглинання, отриманих за допомогою імпульсного імерсійного методу у зразках металонаповнених полімерних ауксетиків з поліуретановою матрицею. На основі отриманих результатів визначені коефіцієнт Пуассона, дійні та уявні частини комплексних динамічних модулів пружності (модуля Юнга, модуля зсуву, модуля об’ємної деформації) і тангенс кута механічних втрат для поздовжніх, поперечних та об’ємних деформацій. Проаналізовані в’язкопружні властивості наповнених поліуретанових ауксетиків на основі різних теоретичних підходів. Для пояснення від’ємних значень коефіцієнта Пуассона для таких систем використана модель наповненого полімеру з критичним вмістом наповнювача та моделі деформацій ауксетиків. Визначено структурні параметри цих моделей для наповнених поліуретанових ауксетиків. Моделювання таких систем з масивними вузлами, що здатні поглинати та розсіювати ультразвукові хвилі, дозволило розглядати їх як матеріали з комплексною густиною. Показано, що при певних співвідношеннях параметрів хвилі і структурно-механічних властивостей середовища проявляються резонансні ефекти при коливаннях частинок наповнювача як включень в цілому.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/10510
Розташовується у зібраннях:Т. 22, № 2

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4796-Текст статті-11872-1-10-20210616.pdf652.79 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.