Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/11174
Назва: Дилогія Гіш Джен: як Мона Чанг стає Чанговіц
Інші назви: Gish Jen’s Dilogy: How Mona Chng Becomes Changowitz
Автори: Стулов, Юрій Вікторович
Ключові слова: література США
етнічна меншина
китайська іміґрація
ідентичність
самоідентифікація
Дата публікації: 2021
Видавництво: Симфонія форте
Бібліографічний опис: Стулов Ю. Дылогія Гіш Джэн: як Мона Чанг становіцца Чанговиц // Султанівські читання. - 2021. - Вип. 10. - С. 88-94.
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто дилогію відомої американської письменниці китайського походження Гіш Джен, де вона на прикладі двох поколінь китайських іміґрантів простежує їхні складності на шляху до асиміляції в американському суспільстві, пов’язані з проблемами із самоідентифікацією і вибором життєвих пріоритетів. Метою статті є виявити відмінності у підходах представників двох поколінь до ціннісних орієнтацій та вплив і взаємопроникнення китайської й американської культур на формування гібридної особистості. Дослідницька методика. У статті використано системний підхід з опертям на культурно-історичний та біографічний методи. Результати. З’ясована своєрідність романів дилогії, в яких порушені важливі для іміґрантів проблеми самоідентифікації і вростання в ґрунт нової батьківщини, знаходження в ній свого місця без розриву з історичною батьківщиною. Наукова новизна. Стаття присвячена творчості ще недостатньо дослідженої китайської письменниці, яка торкається болісних тем американського суспільства. Практична цінність. Стаття може слугувати базою для подальшого вивчення творчості транскультурних авторів, більш глибокого ознайомлення з їхньою поетикою в теоретичному та перекладознавчому аспектах.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/11174
Розташовується у зібраннях:№ 10

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
5304-Текст статті-13050-1-10-20210913.pdf317.39 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.