Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/11622
Title: Вплив нанодисперсної бактерицидної добавки срібло/глинозем на властивості поліпропіленових ниток
Other Titles: The Influence of Nanodispersed Bactericidal Addition of Silver/Alumina on the Polypropylene Fibers’ Properties
Authors: Сап'яненко, Олександр Олександрович
Дзюбенко, Л. С.
Горбик, Петро Петрович
Цебренко, Марія Василівна
Мельник, І. А.
Резанова, Н. М.
Keywords: поліпропіленові нитки
нанодисперсна добавка
срібло
глинозем
Issue Date: 2013
Publisher: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Citation: Сап’яненко О. О. Вплив нанодисперсної бактерицидної добавки срібло/глинозем на властивості поліпропіленових ниток / О. О. Сап’яненко, Л. С. Дзюбенко, П. П. Горбик, М. В. Цебренко, І. А. Мельник, Н. М. Резанова // Фізика і хімія твердого тіла. - 2013. - Т. 14. - № 4. - С. 877-880.
Abstract: Одержано поліпропіленові нитки, що містять комбіновану добавку Ag/Al2O3. Досліджено вплив добавки на реологічну поведінку розплаву поліпропілену (ПП), формування кристалічної структури та фізико-механічні властивості композитних ниток. Встановлено, що нитки містять частинки срібла, принаймні частина яких нанодисперсна. Присутність Ag/Al2O3 не змінює режиму течії розплаву ПП, але викликає зростання в’язкості розплаву та значення максимально можливої фільєрної витяжки. Встановлено підвищення міцності на розрив та модуля пружності композитних ниток. Вплив Ag/Al2O3 на структуру проявляється у розширенні температурного інтервалу плавлення ПП, а також у зростанні температури основного піку Тпл. Це вказує на те, що більшість кристалітів ПП сформована за підвищеної температури, тобто за умов, більш наближених до рівноважних, що сприяє утворенню крупніших та досконаліших кристалітів.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/11622
Appears in Collections:Т. 14, № 4

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
!1404-31.pdf142.19 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.