Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/11685
Title: Управління системою національної безпеки в умовах воєнно-політичного конфлікту
Other Titles: Management of the national security system in the context of militarypolitical conflict
Authors: Березовська-Чміль, Олена Борисівна
Кобець, Юлія Василівна
Keywords: воєнно-політичний конфлікт, гібридна війна, національна безпека, національний інтерес, система національної безпеки
Issue Date: Sep-2021
Publisher: ГРАНІ
Citation: Березовська-Чміль О.Б., Кобець Ю.В. Управління системою національної безпеки в умовах воєнно-політичного конфлікту. ГРАНІ. Том 24. № 9. 2021. С.70-76.
Abstract: Початок XXI століття характеризується глибинною кризою системи міжнародної колективної безпеки, серед сукупності чинників викликаною активізацією воєнно-політичних конфліктів нового типу, для ідентифікації яких використовують термін «гібридний конфлікт». Особливістю цих конфліктів є пріоритет використання супротивниками широкого спектру невійськових способів впливу – економічних, інформаційних, екологічних, соціальних, політичних та інших. Україна протистоїть найсерйознішому безпековому виклику за всі роки своєї незалежності та є стороною, що зазнала зовнішньої агресії. В дослідженні виявлено особливості теоретичних та практичних аспектів формування системи національної безпеки та ефективного менеджменту в умовах воєнно-політичного конфлікту. Комплексне дослідження проблематики у сфері управління державною політикою щодо забезпечення національної безпеки. Системно і детально проаналізовано стан і розвиток системи національної безпеки з врахуванням міжнародного досвіду і перспектив європейського та євроатлантичного вибору України. Встановлено, що головною метою управління системою національної безпеки є інтеграція зусиль особи, суспільства, держави для реалізації національних інтересів. З’ясовано поняття «національної безпеки» в контексті управління цим процсом; окреслено використання терміну «система національної безпеки» через діалектичну єдність складових цієї системи (людина-суспільство-держава) в просторі та часі. Виокремлено найбільш важливі аспекти управління системою національної безпеки в умовах воєнно політичних конфліктів. Охарактеризовано закономірності розгортання воєнно-політичного конфлікту в контексті «гібридного» характеру. Авторками зауважено, що одним із основних компонентів воєнно-політичного конфлікту на території України є порушення системи державного управління, дезорганізація діяльності усіх органів влади з метою створення повного безладу та зневіри населення.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/11685
ISSN: 2077-1800
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
1697-Article Text-3054-1-10-20211216.pdf281.27 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.