Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/11718
Title: Зміст навчальної програми «Проздоров’язбережувальна освіта у школі» (1993) для початкових класів загальноосвітніх шкіл Республіки Польща.
Authors: Сливка, Лариса Володимирівна
Keywords: здоров’я учнів, «Школа Сприяння Здоров’ю», здоров’язбережувальна освіта, Республіка Польща, навчальні програми.
Issue Date: 2021
Citation: Сливка Л.В. Зміст навчальної програми «Проздоров’язбережувальна освіта у школі» (1993) для початкових класів загальноосвітніх шкіл Республіки Польща. Академічні студії. Серія «Педагогіка». Луцьк: Комунальний заклад вищої освіти «Луцький педагогічний коледж». 2021. Том 2. № 3. С. 91‒95.
Abstract: Анонсовано, що 1993 року Барбарою Воинаровською (пол. Barbara Woynarowska), Марією Соколовською (пол. Maria Sokołowska), Марією Шиманьською (пол. Maria Szymańska) і Марією Пулторак (пол. Maria Półtorak) в межах проєкту «Школа Сприяння Здоров’ю» було опрацьовано першу польську версію навчальної програми, яку назвали «Проздоров’язбережувальна освіта у школі» (пол. Edukacja prozdrowotna w szkole). Програма репрезентувала зміст відповідної освіти для трьох груп класів (I‒III класи; IV‒VI класи; VII‒VIII класи) подставових шкіл і для надподставих шкіл Республіки Польща. Публікація висвітлює змістове наповнення програми для початкових (I‒III) класів, яке розміщувалося у програмі «Проздоров’язбережувальна освіта у школі» в межах 7 ми тематичних блоків, а саме: «Гігієна особиста і оточення», «Безпека», «Їжа і харчування», «Фізична активність», «Едукація для сімейного життя і психологічні та середовищні аспекти проздоров’язбережувальної освіти», «Статева освіта», «Профілактика шкідливих звичок». Зміст програми було розділено на дві умовні частини: А ‒ «що учень повинен знати та розуміти»; Б ‒ «що учень повинен вміти». Отже, програма прогнозувала очікувані результати навчання здобувачів освіти. Зроблено висновок про потенційні можливості навчальної програми щодо формування в учнів дбайливого ставлення до власного здоров’я і прагнення дотримуватися здорового способу життя, щодо формування в учнів здатності до творчого самовираження і критичного мислення у відповідному вимірі.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/11718
Appears in Collections:Статті та тези (ПФ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2_СТАТТЯ.pdf249.42 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.