Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/12265
Title: Генеза художньо-промислових шкіл у Галичині (кінець ХІХ століття – 1918 р.): історико-педагогічні аспекти
Other Titles: Genesis of art and industrial schools in Galicia (end of 19th century - 1918): historical and pedagogical aspects
Authors: Іванюк, Ганна Іванівна
Keywords: художній музей
естетичні концепти
мистецтво
ремесло
Issue Date: 2021
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Іванюк Г. І. Генеза художньо-промислових шкіл у Галичині (кінець ХІХ століття – 1918 р.): історико-педагогічні аспекти / Г. І. Іванюк // Гірська школа Українських Карпат. - 2021. - № 25. - С. 35-39.
Abstract: У статті висвітлено результати дослідження актуальної наукової проблеми генези художньо- промислових шкіл у Галичині в перебігу історії кінця ХІХ ст. – 1918 р. У зазначених хронологічних межах Галичина розвивалася в правовому полі Австро-Угорської держави. Генеза художньо-промислових шкіл на теренах Галичини становить культурно-освітній феномен – сув’язь традиційних практик народної художньої культури та європейських естетичних концептів і практик. Розкрито вплив державної економічної та освітньої політики на становлення художньо-промислових шкіл у Галичині, яка перебувала в статусі Коронного Краю, пізніше – Коронної землі Австро- Угорської монархії. За результатами історико-педагогічного дослідження висвітлено співпрацю художніх музеїв, які функціонували на теренах Австро-Угорщини та в інших країнах Європи, їх культурно- освітню місію в розвиток художньо-промислових шкіл у Галичині в політико-правовому полі Австро-Угорської монархії. Реалізовано мету: обґрунтовано та узагальнено особливості становлення та розвитку художньо-промислових шкіл на землях Галичини як культурно-освітнього феномена в зазначених хронологічних межах. За результатами аналізу теоретичних і архівних джерел проаналіовано передумови та особливості становлення і розвитку художньо-промислових шкіл у Галичині за цього періоду. Фактологічний матеріал, викладений у статті, може слугувати для узагальнення нових знань про історичний поступ шкільництва в Галичині.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/12265
Appears in Collections:№ 25

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
5666-Текст статті-14905-1-10-20220103.pdf152.82 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.