Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/13151
Назва: Літієві джерела струму на основі лазерно модифікованого діоксиду титану
Автори: Сегін, Михайло Ярославович
Будзуляк, Іван Михайлович
Остафійчук, Богдан Костянтинович
Морушко, Ольга Василівна
Яблонь, Любов Степанівна
Ключові слова: діоксид титану
рентгеноструктурний аналіз
ступінь інтеркаляції
рутил
анатаз
лазерне опромінення
питома ємність
Дата публікації: 2011
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Сегін М.Я., Будзуляк І.М., Остафійчук Б.К., Морушко О. В., Яблонь Л.С. Літієві джерела струму на основі лазерно модифікованого діоксиду титану // Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізика. Функціональні матеріали. – 2011. – Вип. 1. – C. 3-13.
Короткий огляд (реферат): На підставі комплексних досліджень нанодисперсного діоксиду титану встановлено оптимальні умови його лазерної модифікації за яких даний матеріал забезпечує високі питомі ємнісні характеристики літієвих джерел струму. Установлені зміни морфології та структури нанорозмірного ТiO2, викликані дією лазерного опромінення (т, - 1 5 не, λ = 1,06 мкм) залежно від тривалості опромінення та енергії в імпульсі. Досліджений ефект впливу лазерного опромінення з енергією в область прозорості ТiO2 на його фононні спектри, які на даний час є маловивченими. Важливими факторами, які впливають на частотне положення фононних піків нанокристалічного ТiO2, можуть бути вакансії в кисневій підгратці та внутрішні мікронапруження. Показано, що вказані структурні перетворення істотно впливають на ступінь інтеркаляції літію в ТiO2. Встановлені оптимальні режими лазерного опромінення нанодисперсного ТiO2 (енергія в імпульсі Е = 0,02 Дж, тривалість імпульсу т = 15 не, частота слідування імпульсів f = 28 Гц, тривалість опромінення 4,5 хв), за яких питомі енергетичні характеристики ЛДС, сформованих на його основі, зростають на 40-45 %.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/13151
Розташовується у зібраннях:№ 1



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.