Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/13499
Назва: Особливості функціонування імперативу обіцянки та спонукання в сучасній англомовній рекламі
Автори: Лисак, Ксенія Миколаївна
Матіяш-Гнедюк, Ірина Михайлівна
Ключові слова: імператив
обіцянка
спонукання
реклама
рекламний дискурс
імпліцитність
експліцитність
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Лисак К. М., Матіяш-Гнедюк І. М. Особливості функціонування імперативу обіцянки та спонукання в сучасній англомовній рекламі / К. М. Лисак, І. М. Матіяш-Гнедюк // Актуальнi питання гуманiтарних наук. - 2022. - Вип 55, том 2. - С. 117-122.
Короткий огляд (реферат): ї культури. Реклама настільки розповсюджена, що окремі психолінгвісти говорять про так звану «рекламну реальність» і її вплив на свідомість людини. Сучасна реклама пропонує вирішення будь-яких питань і проблем із здоров’ям, фінансами, успішністю, стосунками тощо. Реклама є засобом впливу на вибір людини, її дії та поведінку. Реклама створює особливий тип відносин між компанією та потенційним покупцем, які спонукають до придбання рекламованого товару. Науковці розгляда- ють рекламний текст як одним із видів засобів масового впливу, який спрямований на досягнення комунікативнопрагматичної та експресивно- сугестивної мети. Ці тексти масового впливу характеризуються використанням виражальних можливостей засобів мови всіх рівнів. Аналіз текстів звертається також і до екстралінгвальних факторів, особливо невербальних елементів реклами у поєднанні із комунікативними стратегіями і тактиками їх реалізацій. Мова в рекламі слугує інструментом впливу на реципієнта. Матеріалом дослідження слугують тексти рекламних слоганів, які втілюються у імперативних конструкціях у формі наказового способу дієслова. У статті розглядаються імперативи обіцянки і спонукання. Мова імперативів координує спільну діяльність людей, впливає на вибір людей, спонукає їх до виконання заклику, вираженого імперативом. Специфічність імпе- ративу проявляється у тому, що він спонукає (когось) до діяльності з боку самого мовця. У більшості випад- ків імперативні конструкції вживаються без особових займенників, тому функція передачі ставлення мовця до адресата справджується закінченням дієслова, вжитого у формі наказового способу. Мета дослідження – з'ясувати основні закономірності функціонування імперативу в сучасній анломовній рекламі та визначити особливості вживання форм імперативу у рекламих текстах. У ході дослідження виявлено, що імпе- ратив у рекламному дискурсі набуває найрізноманітніших форм. Рекламний слоган може вміщати в собі як імплі- цитний, так і експліцитний імператив. За допомогою правильно обраних іменників, прикметників та прислівників розробники реклами вказують реципієнту потрібну для них послідовність дій, та доносять суть повідомлення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/13499
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІМ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Лисак К.М..pdf324.86 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.