Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/13581
Title: Wear Ability of Metal Surfaces in Lubrication with Polycomponent Composition based on Chemical-Modification Rape-Oil
Other Titles: Зносостійкі властивості металевих поверхонь при змащуванні полікомпонентними композиціями на основі хімічно-модифікованої ріпакової олії
Authors: Сіренко, Геннадій Олександрович
Мартинюк, Марія Іванівна
Кириченко, Віктор Іванович
Шмальцер, Наталія Володимирівна
Кириченко, В. М.
Кузишин, Ольга Василівна
Мідак, Лілія Ярославівна
Keywords: знос
сталь
спиж
олія
добавки
концентрація
ріпакова олія
сульфур
Issue Date: 2018
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Сіренко Г. О., Мартинюк М. І., Кириченко В. І., Шмальцер Н. В., Кириченко В. М., Кузишин О. В., Мідак Л. Я. Wear Ability of Metal Surfaces in Lubrication with Polycomponent Composition based on Chemical-Modification Rape-Oil // Вісник Прикарпатського університету. Серія: Хімія. – 2018. – Вип. 22. – C. 4 – 20.
Abstract: У статті досліджено процеси швидкості зношування пари спиж-сталь, під час тертя по сталі 45 (НВ 4,45 ГПа; Ra0 = 0,3 ± 0,05 мкм) та змащування хімічно модифікованою ріпаковою олією з багатофункціональними добавками. Метою роботи було встановлення впливу сульфуру, хімічно поєднаного з гліцеридами ріпакової олії, а також трифенілфосфіна і бензотриазола як багатофункціональних добавок і дифенілтіосечовини в якості каталізатора сульфурування на зносостійкі властивості композицій. Використано математичні методи планування експериментів для одержання моделей залежності інтенсивності зношування від вмісту інгредієнтів складу змащення та методики аналізу отриманих закономірностей двовимірними перерізами. В результаті отримано адекватні математичні моделі другого порядку з чотирьох чинників з функцією відгуку - об'ємної інтенсивності зношування. Методом фіксації двох чинників на певних рівнях були отримані часткові математичні моделі, які дозволили двовимірний аналіз поперечних перерізів залежності функції відгуку на два аспекти. За результатами аналізу встановлено, що мінімальні показники швидкості зношування цинового спижа спостерігаються за мінімальних концентраціях сульфуру, трифенілфосфіна і бензотриазола (0,1-0,2%) і високого вмісту дифенілтіосечовини в композиції. Збільшення вмісту сульфуру в композиції призводить до збільшення мінімальних значень питомої зносостійкості в 10-20 разів, а також до збільшення вмісту трифенілфосфіна при фіксованій концентрації сульфуру - у 100 разів та звуження відповідної площі зносу.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/13581
Appears in Collections:№ 22Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.