Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/13647
Title: Структурні та спектральні особливості германію на основі інтерференційної оптики для інфрачервоної області спектра
Other Titles: Structural and Spectral Features of Germanium – Based Interference Optics for Infrared Range of Spectrum
Authors: Зінченко, Віктор Федосійович
Соболь, В. П.
Свиридова, О. В.
Keywords: германієва підкладка
френелівське відбиття
показник заломлення
просвітлююче покриття
Issue Date: 2012
Publisher: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Citation: Зінченко В. Ф. Структурні та спектральні особливості германію на основі інтерференційної оптики для інфрачервоної області спектра / В. Ф. Зінченко, В. П. Соболь, О. В. Свиридова // Фізика і хімія твердого тіла. - 2012. - Т. 13. - № 1. - С. 197-200.
Abstract: При виготовленні оптичних елементів германій використано у подвійні ролі – як підкладку в оптичній структурі та у формі шару в інтерференційному покритті. Встановлено, що навіть при конденсації на підігріту підкладку шар з Ge стає цілком аморфним. Спостерігається гіпсохромний зсув порогу поглинання з 1,8 до 0,9 мкм, на основі чого оцінено середній діаметр наночасток (5,7 нм). Встановлено, що у діапазоні спектру від 7,5 до 11,5 мкм френелевське відбиття практично зведено до нуля завдяки просвітлюючому покриттю, що дозволило підвищити пропускання до більш ніж 95 %, (до 98% в області максимуму прозорості Ge), тобто його перевищено щодо підкладки з Ge більш ніж удвічі. Випробування експлуатаційних властивостей покриття підтвердили його високу механічну міцність (група 0), термічну та кліматичну стійкість.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/13647
Appears in Collections:Т. 13, № 1

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
!1301-31.pdf303.25 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.