Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/1370
Назва: Психолого-педагогічні особливості професійного навчання соціальних працівників
Автори: Лапіна, Марина
Ключові слова: професійне навчання
соціальні працівники
психологічна компетентність
особистісна компетентність
Дата публікації: 2015
Видавництво: ДНВЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Лапіна М. Психолого-педагогічні особливості професійного навчання соціальних працівників / М. Лапіна // Психологія особистості. - Т. 6. - № 1. - С. 232-241.
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено проблемам професійного навчання соціальних працівників, зокрема розглянуто психолого-педагогічні аспекти процесу підготовки висококваліфікованих фахівців. Зазначено що в професійній психології та педагогіці набуває поширення компетентнісний підхід до сучасної освіти. Акцентовано увагу на особистісно-орієнтованому та психолого-акмеологічному напрямках професійної освіти та навчання. Особистісні якості фахівця розглядаються як метапрофесійні компетенції, що забезпечують якість праці майбутнього соціального працівника. На основі аналізу специфіки підготовки фахівців соціономічних професій окреслено загальні напрями формування професійних компетенцій соціальних працівників: пріоритет професійно-особистісного розвитку для досягнення високого рівня професіоналізму фахівця; формування психологічної, особистісної та рефлексивної компетентності; практична зорієнтованість процесу навчання. Розглянуто методи та технології активного формування психологічної та особистісної компетентності фахівця в процесі професійного навчання, а саме методика контекстного (знаково-контекстного) навчання та психолого-акмеологічні методи та процедури професійного розвитку. Стверджується, що включення до навчального процесу інноваційних, заснованих на взаємодії педагога та учня, психолого-педагогічних технологій активного навчання має формувати особистісні зони розвитку майбутніх фахівців, удосконалювати способи та засоби професійного становлення, що значно підвищує якість професійного навчання соціальних працівників.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/1370
Розташовується у зібраннях:Т. 6, № 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2075-5687-1-SM.pdf208.39 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.