Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/1422
Title: ПАРТІЇ ЕТНІЧНОЇ БІЛЬШОСТІ ЯК СУБ’ЄКТИ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ середини ХІХ – початку ХХ ст.
Authors: Монолатій, Іван Сергійович
Keywords: етнічна більшість, політичні партії, політична поведінка, західноукраїнські землі, політичні процеси, український політичний табір Галичини і Буковини
Issue Date: 2010
Publisher: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Citation: Монолатій І. Партії етнічної більшості як суб’єкти політичних процесів на західноукраїнських землях середини 19-го – початку 20-го ст. // Історико-політичні проблеми сучасного світу. - 2010. - Т. 21-22. - С. 86-91.
Abstract: У статті проаналізовані інституціоналізація та діяльність партій етнічної (української) більшості, які здійснювали посередницько-репрезентативні функції, в Галичині й на Буковині у середині ХІХ – на початку ХХ століть. Не зважаючи на відмінності позицій у ставленні до нації-держави, бачення шляхів захисту культурного ресурсу етнічності, усі українські партії виявляли одностайність у баченні державницького майбутнього українського народу, насильно роз’єднаного імперіями. Український політичний табір в Галичині й на Буковині єднали ідеї етнонаціональної окремості українців та необхідності створення в перспективі незалежної і соборної української держави, вимоги рівноправності українців серед інших народів Австро-Угорщини, поділу існуючих коронних країв та виділення українських земель Галичини й Буковини в цілком автономну адміністративну одиницю в межах Цислейтанії.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1422
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Партії_Монолатій.pdf223.27 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.