Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/14332
Назва: УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ ВІДНОСИНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПРАВДА І НАУКОВИЙ ДИСКУРС
Автори: Стефанюк, Галина Василівна
Ключові слова: історіографія, українсько-польські відносини, Друга світова війна, дискримінація, депортація.
Дата публікації: 2021
Видавництво: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych
Бібліографічний опис: STEFANIUK G. Stosunki polsko-ukraińskie w okresie II wojny światowej: prawda i dyskurs naukowy Ponad podziałami. Wspólne perspektywy i dążenia w polsko-ukraińskiej współpracy naukowej. Monografia nr. 19 Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych / Redakcja naukowa Leszek Pawelski, Marek Rembierz. Szczecinek ‒ Dąbrowa Górnicza: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych, 2021. S.405-418.
Короткий огляд (реферат): У статті проблему українсько-польських відносин в період Другої світової війни подано як одну з найбільш дискутованих як в українській, так і в польській історіографії. Висвітлено «важкі» проблемні аспекти українсько-польських відносин середини ХХ століття та підвищений інтерес науковців до зазначеної теми як у минулому, так і в історичній перспективі, що засвідчує її наукову актуальність. Зазначено, що сьогодні істориками України та Республіки Польща відзначено, що немає підстав говорити про «українське» та «польське» бачення проблеми, оскільки серед науковців вказаних країн виділяються кілька наукових напрямів, які по-різному інтерпретують тогочасні події. Більшість польських істориків покладають відповідальність за конфлікт на ОУН і УПА. Вказують, що саме вони виступили ініціаторами виселення поляків з території Волині й Галичини. У свою чергу, більшість українських та окремі польські дослідники розглядають проблему значно ширше й називають серед головних причин українсько-польського протистояння дискримінаційну політику польської влади щодо українців у довоєнні роки. Вказано на необхідність зняття з цієї теми ідеологічних та політичних нашарувань. Виокремлено перелік питань, які потребують подальших дослідницьких напрацювань науковців.
Опис: !
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/14332
ISBN: 978-83-936269-7-7
Розташовується у зібраннях:Наукові видання (ФІПМВ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Stefanyuk.pdf632.37 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.