Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/14530
Назва: Дослідження процесу синтезу кремнійстибійфосфорного катіоніту
Автори: Хома, Михайло
Мандрика, Тетяна
Сулим, Ірина
Дакс, Єлізавета
Дата публікації: 2002
Видавництво: Прикарпатський університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Хома М., Мандрика Т., Сулим І., Дакс Є. Дослідження процесу синтезу кремнійстибійфосфорного катіоніту // Вісник Прикарпатського національного університету. Серія: Хімія. – 2002. – Вип.3. – C.21 – 28.
Короткий огляд (реферат): Сорбційна техніка і технологія вирішують сьогодні широкий спектр проблем, використовуючи значне число адсорбентів і каталізаторів. Адсорбція і каталіз тісно переплелись між собою, оскільки дія твердих каталізаторів нерозривно пов’язана з їх здатністю адсорбувати реагуючі речовини. За допомогою сорбентів очищують кров від шкідливих речовин (гемосорбція), одержують цілу низку чистих реагентів і медичних препаратів, очищають викиди автомобілів та промислових підприємств, забезпечують життєдіяльність людини в замкнутих середовищах під водою і в космосі. Чільне місце серед сорбентів і носіїв каталізаторів належить силікагелю, що обумовлюється його високою хімічною і термічною стійкістю та можливістю регулювати в широкому діапазоні його структуру та адсорбційну здатність. Першою стадією в процесі синтезу силікагелю є одержання золів кремнієвої кислоти шляхом дії лужних силікатів з кислотами або кислими солями, омиленням ефірів кремнієвої кислоти, окисленням або гідролізом похідних силанів Істинорозчинена кремнієва кислота шляхом поліконденсації при колоїдно-хімічному осадженні переходить у гель, макромолекули в якому зростаються при дозріванні та сушці.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/14530
Розташовується у зібраннях:№ 3



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.