Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/14553
Title: Синтез наночастинок селеніду цинку методом холодної плазми для інгібування бактерій за допомогою дискової дифузії
Other Titles: Cold plasma synthesis of Zinc Selenide Nanoparticles for inhibition bacteria using disc diffusion
Authors: Мажір, С. Н.
Абдаламер, Н. Х.
Яакоуб, Л. А.
Хаммуд, Д. Х.
Keywords: селенід цинку
наночастинки
холодна плазма
Escherichia coli
Issue Date: 2022
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Мажір С. Н. Синтез наночастинок селеніду цинку методом холодної плазми для інгібування бактерій за допомогою дискової дифузії / С. Н. Мажір, Н. Х. Абдаламер, Л. А. Яакоуб, Д. Х. Хаммуд // Фізика і хімія твердого тіла. - 2022. - Т. 23. - № 4. - С. 652-658.
Abstract: Наночастинки селеніду цинку (НЧ) виготовлено рідинною технологією із використанням холодної плазми під атмосферним тиском з часом експозиції 3 хв і швидкістю потоку газу 3 л. на хвилину. Структурні та морфологічні характеристики плівок досліджували за допомогою рентгенівського дифрактометра, атомно-силової мікроскопії (АСМ) та скануючої електронної мікроскопії (FE-SEM). Крім того, розраховано такий параметр, як розмір кристала. Результати показали, що рентгенограми демонструють структуру полікристалів із переважною орієнтацією (111). Техніка SEM показує, що представлені наночастинки є сферичними. Сферичні частинки плівки, що підтверджено АСМ-зображеннями, розподілені рівномірно. Антибактеріальна дифузійна властивість цих наночастинок досліджувалася на грамнегативних бактеріях Escherichia coli та грампозитивних бактеріях Staphylococcus aureos, що показало хороший контроль над цими ними. Максимальний рівень інгібування в coli утворюють бактерії із середнім діаметром зони інгібування з stapheloscous aureous, що означає тенденцію до зростання зі збільшенням/зменшенням об’єму навантаження NC. Таким чином, ці наноматеріали, які можна отримати простим і економічно ефективним способом, можуть бути придатними як нові типи бактерицидних матеріалів.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/14553
Appears in Collections:Т. 23, № 4

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
5726-Текст статті-18360-1-10-20221105.pdf1.2 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.