Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/1462
Title: ЗМІНА ІМЕН І ПРІЗВИЩ ЯК МЕХАНІЗМ ПЕРСОНАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ У ДЕРЖАВУ: ПРИКЛАД ЄВРЕЇВ ПІДАВСТРІЙСЬКОЇ ГАЛИЧИНИ
Authors: Монолатій, Іван Сергійович
Keywords: міжетнічна взаємодія, персональна інтеграція, зміна імен і прізвищ, євреї, підавстрійська Галичина, Габсбурзька монархія
Issue Date: 2012
Publisher: Рівненський державний гуманітарний університет
Citation: Монолатій І. Зміна імен і прізвищ як механізм персональної інтеграції у державу: приклад євреїв підавстрійської Галичини // Панорама політологічних студій. - 2012. - Вип. 8. - С. 208-217.
Abstract: У статті обґрунтовується теза, що у підавстрійській Галичині зміна імен і прізвищ підданих-євреїв була одним з практичних механізмів їхньої персональної інтеграції в етнополітичний організм Габсбурзької монархії. На думку автора, це явище слід характеризувати як суттєвий показник наступального характеру дій влади, адже таким чином держава давала почин внутрішньогруповому дискурсові ідентичності підпорядкованих груп. А що цей процес проходив по-різному – між бажанням одних стати як «усі» й одночасно бажанням інших зберегти свою самість (регіональну, культурну та етнічну), то така от персональна інтеграція означала для них втрату ідентичностей, а прив’язаність до останньої (єврейського імені) – неможливість інтеграції.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1462
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
4_Монолатій_Pps_2012_8_29.pdf270.46 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.