Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/1463
Title: «КОЖЕН З НАС ЗАЛИШАВСЯ НА СВОЄМУ БОЦІ ОГОРОЖІ…» (ДИЛЕМИ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ПАМ’ЯТОК ЛІТЕРАТУРИ ЕТНОНАЦІЙ ГАЛИЧИНИ І БУКОВИНИ)
Authors: Монолатій, Іван Сергійович
Keywords: етнічні актори, культура міжетнічної взаємодії, літературна вітчизна, Галичина, Буковина
Issue Date: 2012
Publisher: Рівненський державний гуманітарний університет
Citation: Монолатій І. С. "Кожен з нас залишався на своєму боці огорожі…" (Дилеми культури міжетнічної взаємодії через призму пам’яток літератури етнонацій Галичини і Буковини) // Панорама політологічних студій. - 2012. - Вип. 9. - С. 189-197.
Abstract: У статті розкриваються особливості дилеми культури міжетнічної взаємодії у Галичині й на Буковині кінця ХІХ – початку ХХ століть. На прикладі аналізу творів уродженців галицько-буковинських теренів – Л. Захер-Мазоха, К. Е. Францоза, М. Шпербера, Ґ. Дроздовського, А. Ґранаха, Й. Рота, С. Вінценза, В. Стефаника, А. Чайковського – показано, що міжкультурна комунікація на західноукраїнських землях у досліджуваний період призводила до відкриття «особистісного» в «чужому», наближення «чужого». А що комунікативна успішність діалогу культур та етнічних спільнот значною мірою визначалася тим, як реалізовувалися ресурси толерантності, то розширення «простору толерантності», зближення ціннісних принципів різних культур/релігій були неодмінною передумовою розвитку ефективних форм інтеграції. Щоправда, проти «чужих» як носіїв «чужинності» в тогочасному соціумі укорінювалися упередження і стереотипні уявлення, присутні у творах художньої літератури. Власне, вони й перетворювалися на норми суспільної поведінки, відокремлювали етнічні групи одну від одної, не сприяли зміні світоглядно-ціннісних позицій та поглядів.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1463
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
5_Монолатій_Pps_2012_9_29 (2).pdf288.78 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.