Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/1481
Title: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЕТНІЧНИХ АКТОРІВ: ВАРІАТИВНІСТЬ МОДЕЛЕЙ БІОГРАФІКИ ТА ЇХ МОЖЛИВОСТІ
Authors: Монолатій, Іван Сергійович
Keywords: ідентифікація, етнічні актори, біографія, міжетнічна взаємодія.
Issue Date: 2015
Publisher: Прикарпатський вісник НТШ
Citation: Монолатій І. С. Ідентифікація етнічних акторів: варіативність моделей біографіки та їх можливості // Прикарпатський вісник НТШ. Думка. - 2015. - № 3. - С. 198-206.
Abstract: Розглядаються особливості дослідження біографії в етнополітичному вимірі. На основі здобутків політичної науки, історії та краєзнавства обґрунтована теза, що сучасні моделі біографіки дозволяють виокремити десять моделей життєпису головного героя біографічного дослідження: мозаїчну, біографічну, музейну, оцінювальну, туристичну, «біографічного бунту», детективну, психологічну, «мовця мертвих» і наукову.
Description: У грудні 2015 р. івано-франківське видавництво «Лілея-НВ» оприлюднило монографію доктора політичних наук, професора Івана Монолатія про видатного видавця української книжки, єврея Якова Оренштайна (1875-1942). Це перша спроба комплексної Оренштайнової біографії з позицій етнічної політології, історії та краєзнавства. Зміст десяти розділів книжки, що ґрунтуються на матеріалах україн- ських, польських та німецьких архівів та бібліотек, запропонує читачеві нову парадигму писання наукової біографії етнічних акторів. Головний висновок праці полягає у обґрунтуванні тези, що Я. Оренштайн, який ніколи не був українцем, саме для них та бездержавної України першої третини ХХ сторіччя, став «іншим своїм». Натомість для своїх одноплемінників – через свій «український проект» – за свого життя й сьогодні він залишається «чужим» та маргінальною фігурою в новітній історії українсько-єврейських взаємин.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1481
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
15_Монолатій_Pvntsh_2015_3_23.pdf297.36 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.