Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/14969
Назва: Розпорядча діяльність керівника у сфері фізичного виховання і спорту (комунікаційно-інформаційний аспект)
Автори: Тягур, Роман Степанович
Стефанків, Михайло Федорович
Матійчук, Ігор Васильович
Ключові слова: розпорядча діяльність
організаційно-адміністративні методи
адміністрування
комунікативні акти
фізичне виховання і спорт
Дата публікації: 2017
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Тягур Р., Стефанків М., Матійчук І. Розпорядча діяльність керівника у сфері фізичного виховання і спорту (комунікаційно-інформаційний аспект) // Вісник Прикарпатського національного університету. Серія: Фізична культура. – 2017. – Вип. 27-28. – C. 303 – 318.
Короткий огляд (реферат): Метою даного дослідження було розкрити сутність і структуру розпорядчої діяльність керівника у сфері фізичного виховання і спорту. Для реалізації поставленої мети були використані наступні методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення науково-методичної літератури. Результати дослідження. Встановлено, що об’єктивною основою використання адміністративних методів управління виступають організаційні відносини, що становлять частину механізму управління. Оскільки за їх допомогою реалізовується одна з найважливіших функцій управління - організаційна функція суть якої зводиться до координації дії підлеглих. Доведено, що організаційно - адміністративні методи, в основному, опираються на владні повноваження керівника, його права та обов’язки, властиві установам сфери фізичного виховання і спорту, цілеспрямованість, впевненість і відповідальність. Керівник проявляє себе тут як адміністратор, суб’єкт влади, що опирається на надане йому в цьому право. Однак адміністративні методи не треба ототожнювати з вольовими і суб’єктивними методами керівництва, тобто адмініструванням. Показано, що сучасний період становлення ринку праці сприяє розширенню діяльності організацій з фізичного виховання і спорту, ускладненню економічних зв’язків, посиленню конкуренції. За цих умов для забезпечення ритмічної, узгодженої діяльності апарату управління недостатньо використовувати тільки методи організаційного впливу. При цьому, використовуючи організаційно-розпорядчі методи впливу, керівник має пам ’ятати про те, що правової сили ці методи набувають за умов відповідності чинному законодавству. Тому адміністративна діяльність на усіх ланках управління організацією у сфері фізичного виховання та спорту має враховувати правові аспекти і відбуватися у межах законів, що регулюють суспільні відносини. Водночас віддаючи вказівки, керівник зобов’язаний підготувати умови, необхідні для їх виконання, зокрема провести розмову з виконавцем та вислухати його бачення проблеми, вияснити , чи правильно сприйняли його доручення і в разі потреби здійснити корекцію, в тому числі методів і термінів виконання. Встановлено, що на сучасному етапі функціонування організацій з управління фізичною культурою комунікативні акти у поведінці керівника можуть бути реалізовані через усні і письмові форми спілкування, безпосередньо в живому спілкуванні або непрямим чином (телефон, факс, селектор, пейджери, локальні комп ’ютерні мережі), в офіційних, або неофіційних способах контакту. Висновок. На сучасному етапі функціонування організацій по управлінню фізичним вихованням і спортом розпорядча діяльність керівника повинна здійснюватися у таких напрямках: оптимізація інформаційних потоків, взаємодія керівника і підлеглих, організація ефективної системи зворотного зв’язку, впровадження системи збирання пропозицій, інформаційні повідомлення адміністрації підприємства, використання сучасної інформаційної технології.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/14969
Розташовується у зібраннях:№ 27-28

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Тягур Роман, Стефанків Михайло, Матійчук Ігор С.303-318.pdf344.29 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.