Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/15127
Назва: Філософські аспекти, так званого, “вільного" часу
Автори: Косевич, Юрій
Мицкан, Богдан Михайлович
Ключові слова: відпочинок
історія
займати час
не займати час
буття
Кантівська теорія часу
Хайдеггеровська теорія часу
Дата публікації: 2016
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Косевич Ю., Мицкан Б. Філософські аспекти, так званого, “вільного" часу // Вісник Прикарпатського національного університету. Серія: Фізична культура. – 2016. – Вип. 24. – C. 33 – 49.
Короткий огляд (реферат): У статті розглядається концепція не використаного, так званого вільного часу, і різних його визначень, які пов’язані з ним. Припускається, що суб'єкт не може мати вільного часу у його розпорядженні, тому що час не стосується його. Не має вільного часу у його розпорядженні в минулому, суб’єкт не може формувати його ні в сьогоденні, ні в майбутньому. Вільний час не стосується його взагалі, оскільки вільний час, як таке, не існує взагалі. Ми тільки повинні говорити про використаний час. Тобто, це те, що стосується минулого і сьогодення. У майбутньому час ще не існує і в цьому сенсі його використання є неможливим. Крім того, розглядається, що існування, розуміння і можливість пізнання часу, як такого, не є можливим. Таким чином, автори відкидають різні загальні теорії часу. Він відноситься до кантівської, суб’єктивної, “само-пов'язаної" концепції часу і тому його треба розглядати в контексті Хайдеггеровської трансцендентальної теорії часу. На нашу думку, це цілком виправдано, зокрема зважаючи на міркування про буття древніх філософів, а саме: Анаксімандра, Піфагора і його послідовників, Парменіда, Платона і Аристотеля.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/15127
Розташовується у зібраннях:№ 24

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Косевич Ю., Мицкан Б. С.33-49.pdf1 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.