Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/15154
Назва: Концепт ЩАСТЯ в римській лінгвокультурі (на матеріалі "Моральних листів до Луцилія" Сенеки)
Інші назви: THE CONCEPT OF HAPPINESS IN THE ROMAN LINGUISTICS (ON THE BASIS OF “MORAL LETTERS TO LUCILIUS” BY SENECA)
Автори: Петришин, Марта Йосипівна
Ключові слова: етичний концепт, щастя, Сенека, лінгвокультура, національно-культурна специфіка
Дата публікації: 2019
Видавництво: Ужгородський національний університет
Бібліографічний опис: Петришин М.Й. Концепт щастя в римській лiнгвокультурі (на матеріалі “Моральних листів до Луцилія” Сенеки). Закарпатські філологічні студії. Ужгород, 2019. Вип. 7. Том 2. С. 76–80.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена характеристиці поняттєвої складової етичного концепту щастя в римській лінгвокультурі. Розкрито смислове наповнення концепту як явища давньоримського культурного простору в епістолярній спадщині Сенеки. Ознаками справжнього щастя у філософії мислителя є його тривалість, незалежність від зовнішніх умов, самодостатність, тісний зв’язок з духовною сферою людини. Щастя – це стан душевного піднесення і задоволення, радість, внутрішній спокій, морально досконале життя, доброчесність і розум, внутрішня відмова від зовнішніх благ, звільнення від страху перед смертю і турбот про продовження життя, хвилювання про інших, задоволення власним життям і теперішньою миттю, насиченість і якість життя, духовна насолода. Умовами його досягнення є обмеження власних потреб, поміркованість у всьому, звільнення від страху, внутрішнє зречення від зовнішніх благ.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/15154
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФФілолог)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
КОНЦЕПТ ЩАСТЯ В РИМСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ.pdf239.62 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.