Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/15242
Title: УПРАВЛІННЯ ЗЕД ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Authors: Лесів, Юлія Сергіївна
Keywords: глобалізація
ЗЕД підприємства
Issue Date: 20-Dec-2022
Citation: ЛЕСІВ Ю.С. УПРАВЛІННЯ ЗЕД ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ. Автореферат на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти. Івано-Франківськ, 2022. 14 с.
Abstract: Зовнішньоекономічна діяльність постала як визначальний фактор забезпечення суспільного добробуту та економічного розвитку країни. Характерною рисою сучасного економічного розвитку є значні темпи глобалізації, високий рівень невизначеності та ризику, в якому суб’єкти господарювання повинні діяти та приймати управлінські рішення. Актуальність зовнішньоекономічної діяльності та її значення для підприємств та економічний розвиток держави зумовлений активним розвитком міжнародної торгівлі та міжнародних економічних відносин завдяки стрімкому розвитку інформаційних технологій, поширенню торгівлі в Інтернеті та цифровізації економіки. Здобувши незалежність, Україна активно демонструє новий підхід до формування відносин з іншими країнами світової спільноти. Він полягає в прагненні посісти важливе місце в системі міжнародного поділу праці та в системі міжнародних економічних відносин через інтеграцію в європейське економічне співтовариство та членство в Північноатлантичному альянсі. Цей вектор зовнішньої політики міцно закріпився після анексії Кримського півострова Російською Федерацією та початку гібридної війни. Тому необхідність активного розвитку міжнародних відносин та зовнішньоекономічної діяльності сприятиме швидшому вирішенню не лише економічних проблем, а й забезпеченню національної безпеки України. За сучасного стану суспільного розвитку одним із основних факторів, що визначають рівень конкурентоспроможності підприємства, є ступінь зростання ефективності управління зовнішньоекономічною політикою. Водночас зростання зовнішньоекономічного розвитку підприємства, здатність створювати ефективні механізми управління зовнішньоекономічною політикою вимагає, як правило, більших витрат, а саме: збільшення часових, фінансових ресурсів та організаційних, структурних та інституційних змін. У сучасних умовах проблема ефективного функціонування сфери зовнішньоекономічної діяльності як в Україні, так і на території всього міжнародного співтовариства є надзвичайно актуальною, оскільки така діяльність відбувається в сучасному глобальному світі, який висуває вектор жорстких вимог. за якість продукції, її науково-технічні інновації та дотримання специфікацій міжнародних стандартів.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/15242
Appears in Collections:Наукові роботи студентів, магістрантів, аспірантів (ЕФ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Автореферат. Лесів Ю.С. (2) +.docxАвтореферат на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти36.34 kBMicrosoft Word XMLView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.