Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/15726
Назва: Comparative legal analysis of the legal status of the head of the territorial community in Ukraine and Poland
Автори: Розвадовський, Володимир Іванович
Ключові слова: місцеве самоврядування
система місцевого самоврядування
органи місцевого самоврядування
територіальна громада
голова територіальної громади
староста,
війт
місцеве самоврядування в Україні
місцеве самоврядування в Польщі
Дата публікації: 2021
Видавництво: Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra
Бібліографічний опис: Volodymyr Rozvadovskyi Comparative legal analysis of the legal status of the head of the territorial community in Ukraine and Poland //Uniwersytet Zielonogórski,Zielona Góra, 2021, С. 155-172.
Короткий огляд (реферат): Метою публікації є порівняльно-правовий аналіз правового статусу голови територіальної громади в Україні та Польщі. Методологія передбачає всебічне вивчення теоретичного та практичного матеріалу з цього питання, а також формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Під час дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: термінологічний, формально-логічний, нормативно-догматичний, системно-функціональний та порівняльно-правовий. Щодо порівняльного аналізу правового статусу старости за польським та українським законодавством, слід зазначити, що він відрізняється. Зрештою, в системі польського місцевого самоврядування поняття старости характерне для голови (адміністрації) повіту як середньої ланки територіальної організації. Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону Польщі «Про гміннесамоврядування» (8 березня 1990 р.), виконавчим органом допоміжного підрозділу гміни є сільський голова (солтис), що є альтернативою голові територіальної громади за українським законодавством.Отже, якщо провести паралель із моделлю місцевого самоврядування в Республіці Польща, посада старости, яка передбачена українським законодавством, є аналогічною позиції солтисів, де солество (село) є лише територіальним утворенням гміни і не є юридичною особою. Однак досвід місцевого самоврядування, особливо з точки зору правового статусу старости села (солтиса), є досить позитивним та бажаним для застосування у національному законодавстві України. Результати дослідження можуть бути використані для подальшого поліпшення правового статусу та функціональної ефективності інституту старости в Україні, беручи до уваги позитивний досвід Польщі у цій сфері.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/15726
Розташовується у зібраннях:Наукові видання (ННЮІ)



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.