Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/16341
Title: Коучинг у системі професійної підготовки майбутніх магістрів початкової освіти в умовах воєнного часу
Other Titles: Coaching in the System of Professional Training of Future Masters of Primary Education During the Period Under Martial Law
Authors: Цюняк, Оксана Петрівна
Копчук-Кашецька, Марія Степанівна
Довбенко, Світлана Юріївна
Keywords: коучинг
педагогічний коучинг
професійна підготовка
професійне становлення
заклади вищої освіти
система професійної підготовки
Issue Date: 2023
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Цюняк О. П. Коучинг у системі професійної підготовки майбутніх магістрів початкової освіти в умовах воєнного часу / О. П. Цюняк, М. С. Копчук-Кашецька, С. Ю. Довбенко // Журнал Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. - 2023. - Т. 10. - № 1. - С. 108-113.
Abstract: У статті обґрунтовано актуальність проблеми застосування коучингу у професійній підготовці майбутніх магістрів початкової освіти в умовах воєнного часу. Здійснено теоретичний аналіз наукових джерел з осмислення понять «коучинг», «педагогічний коучинг»; розкрито сутність, мету та завдання. Відзначено, що метою педагогічного коучингу є розкриття потенційних можливостей здобувачів вищої освіти для підвищення очікуваних результатів навчання, розвитку критичного і логічного мислення, формування мобільності, самостійності у прийнятті рішень, прагнення до саморозвитку, самонавчання, досягнення успіху у майбутній професійній діяльності. З’ясовано, що упровадження коучингу у системі професійної підготовки майбутніх магістрів початкової освіти слугуватиме підготовці конкурентоспроможного компетентного фахівця зі сформованими цінностями, переконаннями, пріоритетними цілями, здатного до самостійного прийняття життєвих та професійних рішень, продукування нових ідей. Цей метод також допомагає формувати у магістрантів адекватну самооцінку, академічну стресостійкість, що є підґрунтям навчально-пізнавальної діяльності в умовах воєнного часу. Зроблено висновки, що коучинг належить до інноваційних технологій професійної освіти; є потужним інструментом особистісного і професійного зростання майбутніх магістрів початкової освіти; технологією організації науково-педагогічного пошуку, що сприяє реалізації студентоцентрованого підходу у закладах вищої освіти на засадах довіри, партнерства, взаємоповаги. Також варто забезпечити цілісне, а не фрагментарне застосування коучингу для реалізації завдань професійної освіти й підвищення її якості, встановлення партнерських суб’єкт-суб’єктних відносин між викладачами і студентами.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/16341
Appears in Collections:Т. 10, № 1

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
6735-Текст статті-19754-2-10-20230421.pdf407.49 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.