Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/16398
Назва: Побудова диспозицій статей, що забезпечують кримінально-правовий захист журналіста
Автори: Созанський, Тарас Іванович
Ключові слова: кримінально-правовий захист професійної діяльності журналіста
кримінальні злочини проти журналістів
побудова диспозицій статей проти журналістів
Дата публікації: 2022
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Созанський Т. І. Побудова диспозицій статей, що забезпечують кримінально-правовий захист журналіста / Т. І. Созанський // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства. - 2022. - № 60. - С. 55-70.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовано норми чинного Кримінального кодексу України, які регулюють суспільні відносини у сфері захисту законної діяльності журналістів, у частині, що стосується конструкції цих кримінально-правових норм. Визначено коло кримінальних правопорушень, які забезпечують кримінально-правову охорону законної діяльності журналістів. Проведено дослідження положень, що визначають поняття журналіста в загальному вигляді, уточнено перелік ознак, які виділяються в різних спеціалізованих законодавчих актах, і зведено в єдине кримінально-правове розуміння поняття журналіста як потерпілого. в певній категорії кримінальних правопорушень. Проведено вивчення законопроектів, якими пропонуються зміни та доповнення до положень чинного кримінального законодавства. Виявлено невідповідності понять, які використовуються в законопроекті, чинному законодавству. Встановлено, що запропоновані зміни до чинного КК України не завжди є достатньо обґрунтованими та логічними; десь вони створюють проблеми з однаковим розумінням того самого поняття, яке вживається в різних кримінально-правових нормах. Також розглядається проблема застосування поняття «журналіст», яке пропонується суттєво розширити, у зв’язку з чим втрачається його попередній зміст і практична можливість його застосування. Встановлено, що в деяких законопроектах пропонується використовувати правові конструкції, дієвість яких не доведена в кримінальному праві ні в теорії, ні на практиці, а також окремо віднесена до таких конструкцій адміністративна шкода. Проведено загальний аналіз кримінально-правових норм, що забезпечують кримінально-правовий захист журналістів, та визначено певну схожість між ними та іншими суміжними кримінально-правовими нормами.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/16398
Розташовується у зібраннях:№ 60

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
6421-Article Text-18761-1-10-20221229.pdf301.84 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.