Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/16403
Title: Договори у сфері надання медичних послуг із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій
Authors: Стефанишин, Наталія Михайлівна
Keywords: допоміжні репродуктивні технології, договір про надання медичних послуг, сурогатне материнство, цивільно-правовий договір, медичний заклад, пацієнт
Issue Date: 2023
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Стефанишин Н.М. Договори у сфері надання медичних послуг із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України: збірник наукових статей. Випуск 61. Івано-Франківськ: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2023. С. 278–285.
Abstract: Пропонована стаття присвячена дослідженню договорів у сфері надання медичних послуг із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. Автор зазначає, що розвиток суспільних відносин впливає на всі сфери суспільного життя, і, водночас, ставить низку проблем, які потребують вирішення. Однією з таких галузей, звичайно, є медицина. Сьогодні медицина досягла такого рівня розвитку медичних технологій, який дозволяє здебільшого кожному пацієнту отримати якісну медичну послугу та досягти поставленої мети. Люди, які з різних причин позбавлені можливості мати дітей, можуть отримати відчуття батьківства за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Covid-2019, жорстока війна, яка почалася в Україні 24 лютого 2022 року, антитерористична операція, яка триває в нашій державі з 2014 року, тощо призводять до погіршення стану навколишнього середовища та екологічної безпеки і не перешкоджають цьому. неможливо, а й сприяють виникненню різноманітних захворювань, які погіршують стан здоров’я людини, негативно впливають на функціонування всіх систем організму людини, в тому числі й репродуктивної системи, що відображається на низькій народжуваності в Україні та демографічній ситуації. в загальному. Тому пропоновану тему слід досліджувати цілісно на основі морально-етичних і правових норм із застосуванням знань психології, соціології та історії. Провівши наукове дослідження, автор приходить до висновку, що найбільш вдалою конструкцією в цивільно-правовій площині, яка регулюватиме суспільні відносини щодо надання допоміжних репродуктивних технологій, є конструкція цивільно-правового договору. Проте відносини із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій вимагають належного цивільно-правового регулювання на державному рівні, але необхідно враховувати, що такі відносини мають особливий характер, який пов’язаний з особистим життям особи та її природним життям. права, які є непорушними і невідчужуваними - право на материнство і батьківство, право на життя, право на охорону здоров'я, які гарантуються Основним Законом держави - Конституцією України та Загальною декларацією прав людини.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/16403
Appears in Collections:Статті та тези (ННЮІ)



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.