Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/16575
Назва: Гуцульщина та її фольклорні означення в оповіданні Марка Черемшини «Керманич»: точки дотику з Юрієм Федьковичем
Автори: Васильчук, Микола Миколайович
Ключові слова: оповідання
наратор
герой
література
лексика
підтекст
акцентація
етнографія
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Васильчук М. М. Гуцульщина та її фольклорні означення в оповіданні Марка Черемшини «Керманич»: точки дотику з Юрієм Федьковичем / М. М. Васильчук // Прикарпатський вісник Наукового товариства імені Шевченка. Слово. – 2022. – № 17(65). – С. 106-115.
Короткий огляд (реферат): Cтаттю присвячено ранній творчості українського письменника Марка Черемшини (1874–1927). Об’єктом дослідження стало дебютне оповідання цього автора «Керманич» (1896). Зважаючи на досвід попередніх літературознавців (Микола Зеров, Олекса Засенко та ін.), зроблено спробу відчитати особливості бачення Марком Черемшиною Карпат. Зокрема відзначається, що звернення письменника до теми Гуцульщини було органічним і закономірним, оскільки не потребувало додаткового входження в реалії, проблематику і тематику гірського регіону. Оповідання «Керманич» позначене рисами романтичного світобачення автора з елементами сентиментальності. Письменник широко використовує гуцульську говірку з характерною для неї лексикою та зменшувально-пестливими формами. У сприйнятті Марком Черемшиною Гуцульщини помітний вплив Юрія Федьковича. З’ясовано, що Марко Черемшина прийшов у літературу з відчуттям причетності до старшого письменника, з яким був знайомий його батько. Юрій Федькович оспівував Гуцульщину, тому й став позитивним прикладом, опосередковано вказавши на можливість писати про гуцулів. Робив це Марко Черемшина, йдучи своїм шляхом, а не наслідуючи Юрія Федьковича.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/16575
Розташовується у зібраннях:№ 17 (65). Слово

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
document.pdf304.6 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.