Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/16698
Назва: Дослідження впливу геометричних параметрів сопла Лаваля на зміну температури потоку газу
Автори: Лях, Михайло Михайлович
Михайлюк, Василь Володимирович
Яцишин, Теодозія Михайлівна
Витриховський, Євстахій Андрійович
Ключові слова: сопло Лаваля
потік газу
мітаційне моделювання
температура
тиск
охолодження
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Лях М. М. Дослідження впливу геометричних параметрів Сопла Лаваля на зміну температури потоку газу / М. М. Лях, В. В. Михайлюк, Т. М. Яцишин, Є. А. Витриховський // Прикарпатський вісник Наукового товариства імені Шевченка. Число. – 2022. – № 17(64). – С. 108-117.
Короткий огляд (реферат): Сопло Лаваля отримало широке застосування у різних галузях національної економіки: машинобудуванні, хімічній та нафтохімічній галузі, військовій тощо. Потік газу, що проходить через сопло Лаваля змінює свої характеристики, а саме при досягненні швидкості потоку газу швидкості звуку, на виході із сопла відбувається зниження температури та тиску. Це явище можна використовувати для охолодження потоку газу. Проте у традиційній конструкції сопла Лаваля зона, у якій спостерігається найнижча температура, є невеликою. У цій статті проведено дослідження впливу геометричних параметрів сопла Лаваля на зміну температури потоку газу. Для дослідження побудовано 12 різних конструкцій сопел, що мають одинакові основні розміри: діаметр внутрішнього отвору, вхідні та вихідні діаметри, довжина сопла. Середовище та граничні умови, що використовувались під час імітаційного моделювання для всіх сопел приймались однаковими. У результатів отримано розподіли температури середовища у поперечному перерізі для всіх досліджуваних конструкцій сопел. Проаналізувавши результати імітаційного моделювання встановлено, що у всіх конструкціях сопел спостерігається зниження температури приблизно у межах із 100 0С до 60 0С. Проте зони, у яких спостерігається максимальне зниження температури є досить малими. Після зон із най-нижчими температурами у досліджуваних конструкціях сопел спостерігаються зони підвищення температури (у межах 70-80 0С), які є значно більшими за зони з мінімальною температурою. Далі, у наступ-ній зоні відбувається наступнепідвищення температури. Також на основі отриманих результатів моделювання вибрано конструкції сопел, які будуть далі досліджуватись та вдосконалюватись. Планується провести імітаційне моделювання сопел, де основна увага буде сконцентрована на такий параметр як число Маха, його вплив на зміну температури та її розподіл по довжині конструкції тривимірної моделі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/16698
Розташовується у зібраннях:№ 17 (64). Число

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
document.pdf1.04 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.