Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/17205
Назва: Стан тривожності та стратегія долаючої поведінки партнерів танцювальних пар
Інші назви: Level of anxiety and coping behavior partners of dance couples
Автори: Моргосліп, Дмитро Олександрович
Гринь, Олександр Романович
Ляшенко, Олена Романівна
Ключові слова: танцювальний спорт
тривожність
копінг-поведінка
особистісні ресурси
Дата публікації: 2023
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Моргосліп Д. О., Гринь О. Р., Ляшенко О. Р. Стан тривожності та стратегія долаючої поведінки партнерів танцювальних пар // Вісник Прикарпатського національного університету. Серія: Фізична культура. – 2023. – Вип. 40. – C. 60–67.
Короткий огляд (реферат): Мета дослідження - дослідити рівень тривожності та вибір копінг-поведінки партнерів у танцювальних парах на початковому етапі підготовки. Матеріал і методи дослідження. Для оцінки рівня тривожності спортсменів в стресових ситуаціях використовувалася шкала особистісної та ситуативної тривожності та методика “Копінг-поведінка в стресових ситуаціях”. У дослідженні взяли участь дев’ять танцювальних пар у віці 10-13 років. Результати. У юнаків більше виражена копінг- стратегія “орієнтація на вирішення завдання” та “відволікання”, в той же час дівчата більше схильні використовувати копінг-стратегію “орієнтація на емоції” та “соціальне відволікання”. Рівень ситуативної тривожності у юнаків вищий, ніж рівень тривожності у дівчат на 10,8%, а рівень особистісної тривожності на 8,9%. Визначено, що найбільш суттєвими є взаємозв’язки між показниками у юнаків та дівчат в копінг-стратегії “уникнення” (г=0,81; р<0,05) та “відволікання” (г=0,69; р<0,05), в той же час. Висновки. Порівнюючи результати, можна констатувати, що дівчата мають менший рівень тривожності та, при цьому, схильні до використання копінг-поведінок “орієнтація на емоції” та “соціальне відволікання”. Юнаки мають вищий рівень тривожності та більше виражені копінг-стратегії “орієнтація на вирішення завдання”, “уникнення” та “відволікання”.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/17205
Розташовується у зібраннях:№ 40

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Моргосліп Дмитрій, Гринь Олександр, Ляшенко Олена С.60-67.pdf242.82 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.