Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/17507
Назва: Репресивно-каральна політика радянської влади стосовно родин учасників національно-визвольної боротьби 1939–1953 рр. (на прикладі Станіславщини)
Автори: Паньків, Лілія Миколаївна
Ключові слова: сімейне заручництво, депортація, спецпоселенці, неповерненці, мінусники, повторники, сім’ї «бандита ОУН та УПА», націоналістів та банд пособників, операція «Захід», дії у відповідь, Організація українських націоналістів, Українська повстанська армія, український національно-визвольний рух, радянська влада, Станіславська область.
Дата публікації: 1-гру-2022
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Паньків Л.М. Репресивно-каральна політика радянської влади стосовно родин учасників національно-визвольної боротьби 1939–1953 рр. (на прикладі Станіславщини) / кафедра історії України і методики викладання історії. Івано-Франківськ, 2022. 110 с.
Короткий огляд (реферат): На основі опрацьованих джерельних та історіографічних матеріалів у дипломній роботі охарактеризовано ідеологію, практику та методи репресивних заходів здійснених радянською владою проти родин учасників ОУН та УПА на території Станіславської області протягом 1939–1953 рр. Висвітлено заходи радянської влади проти родин учасників українського національно-визвольного руху під час першої та другої окупації. Описано законодавчу базу та новації для здійснення превентивних заходів для упокорення цивільного населення. Проаналізовано кількість постраждалих внаслідок каральних акцій та їх перебіг. Здійснено комплексну характеристику етапів боротьби радянської влади проти українського самостійницького руху з використанням сімейного заручництва. Які мали на меті підірвати соціальну базу визвольного руху в Україні, а також не допустити того, щоб національно свідомі сім’ї ставали джерелом нових кадрів для ОУН чи УПА. Розкрито механізми боротьби каральних органів з українськими збройними формуваннями. Охарактеризовано систему довічного заслання та побутові умови в яких перебували депортовані. Розроблено рекомендації щодо формування громадянської компетентності на уроках історії України у 10-11-х класах за темою дослідження.
Опис: На основі опрацьованих джерельних та історіографічних матеріалів у дипломній роботі охарактеризовано ідеологію, практику та методи репресивних заходів здійснених радянською владою проти родин учасників ОУН та УПА на території Станіславської області протягом 1939–1953 рр.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/17507
Розташовується у зібраннях:Наукові роботи студентів, магістрантів, аспірантів (ФІПМВ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Паньків Л. Дипломна робота. 2022 р..pdf1.87 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.