Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/17713
Назва: Бути дружнім, ніколи не дружити - якість стосунків між неповнолітнім та вихователем
Інші назви: Be Friendly, Never Friend – Quality of Relationship Between Juvenile and Educator
Автори: Марцін, Юрчик
Ключові слова: особистість
виховання
неповнолітні
виховні стосунки
соціальна реабілітація
Дата публікації: 2023
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Марцін Ю. Бути дружнім, ніколи не дружити - якість стосунків між неповнолітнім та вихователем / Ю. Марцін // Журнал Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. - 2023. - Т. 10. - № 3. - С. 218-227.
Короткий огляд (реферат): Професія вихователя в СІЗО, безсумнівно, вимагає специфічних умінь, навичок, конкретних знань, оскільки з самого початку своєї роботи педагог повинен взаємодіяти з молоддю, яка часто є прикладом патологічної моделі поведінки. У статті розглядаються парадигми соціально-реабілітаційної педагогіки. Акцентуючи на процес соціальної реабілітації неповнолітніх, автор приводить постать педагога соціальної реабілітації, який, безсумнівно, відіграє в цьому процесі важливу роль. Доведено, що роль вихователя, що сприймається як людина, що допомагає, не найпростіша, особливо в роботі з деморалізованими особами, які не дотримуються соціальних і правових норм. Обґрунтовано тезу про те, що персонал повинен позитивно ставитися до цілей соціальної реабілітації. Основна мета статті – сучасні роздуми про розуміння мистецтва вихователя, соціально-реабілітаційного педагога, спілкування, стосунків вихователя та підлітка, бар’єрів у повсякденній роботі з неповнолітніми у соціально-реабілітаційних центрах. Як аутотелічна цінність, неповнолітні, котрі перебувають у соціально-реабілітаційних закладах, заслуговують на суб’єктивні стосунки з вихователем та розуміння, чиї компетенції, бажання особистісного розвитку та знання їхніх слабких сторін, сприятимуть створенню взаємодії, що ініціює процес моральної трансформації неповнолітнього.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/17713
Розташовується у зібраннях:Т. 10, № 3

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
7177-Текст статті-21437-1-10-20231020.pdf445.22 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.