Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/18296
Title: Зародження та розвиток санаторно-курортної справи в Галичині
Authors: Польова, Леся Василівна
Клапчук, Володимир Михайлович
Keywords: курорт, мінеральні води, санаторій, Галичина.
Issue Date: 2022
Publisher: Wydawnictwo naukowe panstwowej wyzszej szkoly zawodowej im/ Jakuba z Paradyza. Gorzow Wielkopolski
Citation: Польова Л.В., Клапчук В.М. Зародження та розвиток санаторно-курортної справи в Галичині. Zeszyt Naukowy Prac Ukrainoznawczych. Wydawnictwo naukowe panstwowej wyzszej szkoly zawodowej im/ Jakuba z Paradyza. Gorzow Wielkopolski. 2022. Nr.8. С.53-65.
Abstract: Цілющі властивості багатьох природних факторів відомі з найдавніших часів. Примітивні споруди для водолікування в місцях виходу мінеральних вод були свого роду прототипами сучасних бальнеологічних споруд. У різних частинах світу знайдені свідчення про використання бальнеологічних природних ресурсів з метою лікування і про формування на їх основі стародавніх центрів курортного оздоровлення і відпочинку. Найбільш древніми видами організації лікування, оздоровчого відпочинку і відповідно тривалими історичними періодами розвитку мають курортні зони відпочинку, які з'явилися, мабуть, первинним базисом сучасних курортів. Курортна діяльність відноситься до найбільш древнього виду туристичної індустрії. Санаторно-курортна справа у Галичині була започаткована ще наприкінці XVI ст., однак до кінця XIX ст. вона не набула масового характеру через низький рівень сфери послуг, незадовільний стан доріг, низький рівень культури обслуговуючого персоналу. З часом у місцевостях з мінеральними водами спритні підприємці та лихварі будували водолікарні, невеликі літні будинки санаторного типу й здавали їх за певну оплату. Потужного розвитку курортна справа набула в останній чверті XIX – першій третині XX ст. У Галичини в 1930-х рр. існувало багато кліматичних і бальнеологічних курортів, які входили до переліку найкращих у Польщі.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/18296
Appears in Collections:Статті та тези (ФТ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.