Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/18847
Назва: Діяльність командитних товариств в Україні
Інші назви: Activities of limited partnerships in Ukraine
Автори: Бутрин-Бока, Наталія Степанівна
Ключові слова: корпоративні відносини
корпоративні права
командитне товариство
корпоративне право
право Польщі
право Німеччини
вкладник товариства
засновницький договір
Дата публікації: 2023
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Бутрин-Бока Н. С. Діяльність командитних товариств в Україні // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства. - Івано-Франківськ. - 2023. - № 63. - С.2.35-2.42.
Короткий огляд (реферат): Для ефективного ведення господарської діяльності суб’єкти господарювання обирають найбільш гнучкі та ефективні організаційно-правові форми залежно від виду своєї діяльності. Сучасні реалії доводять, що, на жаль, товариства з обмеженою відповідальністю вже давно перестали бути одними з лідерів видів господарських товариств. Саме відсутність державних програм стимулювання, законодавчої системності та інших правових аспектів робить командитне товариство надзвичайною рідкістю. Незважаючи на те, що акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю є більш популярними, в тому числі в країнах з розвиненою ринковою економікою, це не означає, що можна нехтувати організаційно-правовою формою товариства з обмеженою відповідальністю, адже вона необхідна для задоволення практичних потреби у здійсненні, за необхідності, господарської діяльності на основі переважно договірних умов. Товариство з обмеженою відповідальністю є представником організації середнього та малого бізнесу в Україні, яка має стрімко розвиватися. Як відомо, товариства з обмеженою відповідальністю набули поширення на початку 20 століття. Однак із трансформацією корпоративного національного законодавства відбулася зміна пріоритетів. Суб’єкти господарювання товариства з обмеженою відповідальністю почали обирати цю нову форму товариства, враховуючи її переваги щодо обмеження ризику. Проте інтерес до товариства з обмеженою відповідальністю не пропав. За існуючого поділу господарських товариств на товариства – товариства капіталу та товариства – товариства фізичних осіб, найбільш яскравим представником персональних товариств є командитне товариство. Вважається за доцільне врахувати досвід зарубіжних країн і звернути увагу на такі окремі моменти. як: учасники товариства, які керують справами товариства (або виконавчий орган товариства з обмеженою відповідальністю), можуть здійснювати дії, необхідні для поточної господарської діяльності товариства з обмеженою відповідальністю, а також здійснювати дії, які виходять за межі поточна господарська діяльність, необхідне рішення загальних зборів учасників товариства; запровадити солідарну відповідальність за зобов’язаннями командитного товариства посадових осіб учасників, які є юридичними особами, тощо. У науковій статті досліджено особливості діяльності командитного товариства в Україні. Автор визначає як переваги, так і недоліки такої форми господарювання як командитне товариство; окреслено можливості пожвавлення їх функціонування та внесено певні пропозиції.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/18847
Розташовується у зібраннях:№ 63

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
7428-Article Text-22478-1-10-20240119.pdf261.75 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.