Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/18854
Назва: Відповідальність за незаконне вправлення правосуддя: історичний генезис національного кримінального права
Інші назви: Liability for Unlawful Correction of Justice: Historical Genesis of National Criminal Law
Автори: Пулик, В. М.
Ключові слова: кримінально-правова охорона
правосуддя
судова влада
генезис
втручання
відповідальність
Дата публікації: 2023
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Пулик В. М. Відповідальність за протиправну корекцію правосуддя: історичний генезис національного кримінального законодавства // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства. - Івано-Франківськ. - 2023. - № 63. - С.4.51-4.62.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджується історичний генезис національного кримінального законодавства в частині регулювання відповідальності за втручання в діяльність суду. Автор аналізує правові пам’ятки Київської Русі, Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Російської імперії, радянської доби та незалежної України – чинний Кримінальний кодекс 2001 р. та його чинний проект, створений у ході реформування кримінального законодавства. . У процесі розробки моделі періодизації кримінально-правового захисту незалежності суду та судової діяльності в Україні автором пропонується застосовувати змішаний критерій, який базується на чинності, юридичній силі та рівні кодифікації правового акта, що містить положення кримінального права про втручання в діяльність судових органів, а також враховує історичні етапи становлення української державності. Автором визначено етапи розвитку кримінального законодавства у цій сфері: І етап (XI – XV ст.) – зародження кримінально-правової політики у сфері захисту від втручання в діяльність органів судової влади та осіб, яким доручено здійснювати правосуддя. ; II етап (XVI - XIX ст.) – формування кримінально-правової політики у сфері захисту від втручання в діяльність органів судової влади та осіб, яким доручено здійснювати правосуддя; ІІІ етап (поч. ХХ ст. – прийняття Кримінального кодексу України 2001 р.) – фіксація змісту протиправної поведінки в рамках кримінально-правової політики забезпечення захисту від втручання в діяльність органів судової влади та осіб, яким доручено здійснювати правосуддя, що відповідає чинному положенню статті 376 КК; ІV етап (кінець ХХ ст. – дотепер) – подальше вдосконалення кримінально-правової політики у сфері забезпечення захисту від втручання в діяльність органів судової влади та осіб, яким доручено здійснювати правосуддя.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/18854
Розташовується у зібраннях:№ 63

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
7435-Article Text-22492-1-10-20240119.pdf305.17 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.