Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/18973
Title: Еволюція підходів до змісту військово-патріотичного виховання старшокласників (2015 – 2022 рр.)
Other Titles: THE EVOLUTION OF METHODS TO THE CONTENT OF MILITARY-PATRIOTIC EDUCATION AMONG HIGH SCHOOL PUPILS (2015 – 2022 YEARS)
Authors: Ковба, Микола
Keywords: військово-патріотичне виховання
програми виховання
підходи виховання
технології військово-патріотичного виховання
старша школа
здобувачі освіти
Issue Date: 2023
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Ковба М. Еволюція підходів до змісту військово-патріотичного виховання старшокласників (2015 – 2022 рр.) // Гірська школа Українських Карпат. - Івано-Франківськ. - 2023. - № 28. - С.57-62.
Abstract: Стаття присвячена актуальній темі – військово-патріотичному вихованню юнацтва. Досліджується еволюція військово-патріотичного виховання старшокласників в Україні в період з 2015 до 2022 рр. Проаналізовано зміну парадигм і педагогічних концепцій у військово-патріотичному вихованні, а також вплив національно-патріотичних подій на навчальний матеріал і методики, що застосовуються до учнівської молоді. Розглядається вплив державних і громадських інституцій, педагогів та засобів масової інформації на формування військово-патріотичних переконань учнівства. Основний акцент робиться на вивченні змін, внесених до навчальних програм, підручників та організації позакласних заходів у цей період.Дослідження також аналізує залучення учнів до військово-патріотичної діяльності та заходів, а також їхнє сприйняття цього виду виховання. Автор висуває тезу, що військово-патріотичне виховання в Україні пройшло помітні трансформації протягом розглянутого періоду, віддзеркалюючи суспільні зміни та еволюцію поглядів на національну оборону та патріотизм.Проаналізовано основні тенденції та підходи до військово-патріотичного виховання у згаданий час. Матеріали дослідження містять елементи, які покликані формувати в учнів уявлення про престижність військово-патріотичної діяльності, важливість підтримання міцного здоров'я та фізичної форми, а також розвиток здібностей до навчання та творчих здібностей. Функціональні компоненти компетентностей охоплюють комплексне розуміння правил, що регулюють військово-патріотичне виховання, а також ґрунтовне розуміння історичного минулого. Проведений автором аналіз свідчить про те, що військово-патріотичне виховання в Україні зазнало помітних трансформацій протягом досліджуваного періоду, віддзеркалюючи суспільні зрушення та еволюцію поглядів на національну оборону і патріотизм.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/18973
Appears in Collections:№ 28

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
7226-Текст статті-21725-2-10-20231126.pdf177.05 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.