Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/18984
Title: Розвиток гуманістичних професійних якостей учителя в процесі інтерактивного навчання молодших школярів
Other Titles: DEVELOPMENT OF HUMANISTIC PROFESSIONAL QUALITIES OF THE TEACHER IN THE PROCESS OF INTERACTIVE EDUCATION OF YOUNGER SCHOOL STUDENTS
Authors: Комар, Ольга Анатоліївна
Кіліченко, Оксана Іванівна
Keywords: учитель початкової школи
гуманізм
інтерактивне навчання
технологічний підхід
Issue Date: 2023
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Комар О., Кіліченко О. Розвиток гуманістичних професійних якостей учителя в процесі інтерактивного навчання молодших школярів // Гірська школа Українських Карпат. - Івано-Франківськ. - 2023. - № 28. - С.82-87.
Abstract: У статті розкрито проблему розвитку гуманістичних якостей вчителя в процесі організації інтерактивного навчання в початковій школі. Визначено професійні та особистісні якості, які властиві гуманному вчителеві початкової школи. Наголошено на тому, що особлива увага приділяється організації освітнього процесу як ефективної багатосторонньої комунікації. Застосовуючи ту чи іншу технологію, у нашому випадку інтерактивну, для розв’язання завдань навчально-виховного процесу вчитель початкової школи обов’язково буде застосовувати відповідні методи навчання, тобто реалізація навчання за певними технологіями відбувається насамперед через систему адекватних методів, які є ядром цієї технології. Проаналізовано роль «активних» і «пасивних» методів навчання, коли учні виступають у ролі «об`єкта» навчання.Відзначено, що інтерактивні методи навчання дають найбільший простір для самореалізації учня в навчанні і найбільше відповідають особистісно орієнтованому підходу. Вони орієнтовані на реалізацію пізнавальних інтересів і потреб особистості, тому особлива увага приділяється організації процесу ефективної багатосторонньої комунікації, яка характеризується відсутністю полярності й мінімальною сконцентрованістю на точці зору вчителя. Учасники такої комунікації більш мобільні, відкриті та активні, тому ключовим для розуміння ролі інтерактивного спілкування в соціальному розвитку дитини (як дитини, так і вчителя) є теза про те, що юна особистість розвивається в єдності, спілкуванні її з найближчим мікросоціумом, куди входять однолітки і вчителі. Окрім того, використання інтерактивних методів забезпечує реалізацію ідеї співробітництва в колективі, сприяє оздоровленню психологічного клімату в класі, створенню атмосфери доброзичливості під час навчання. Дослідження ролі організації інтерактивного навчання в розвитку гуманістичних якостей учителів початкової школи було організоване в таких напрямах: самоаналіз своїх особистісних і професійних якостей і визначення важливості інтерактивного навчання у формуванні гуманістичних якостей. Особливу роль у розвитку гуманістичних якостей учителя в процесі організації інтерактивного навчання відіграє їхня готовність до професійної діяльності.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/18984
Appears in Collections:№ 28

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
7256-Текст статті-21842-1-10-20231128.pdf209.14 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.