Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/1928
Назва: Інтеркультурні мотиви волоцюжництва у прозі Йозефа Рота
Автори: Монолатій, Тетяна Петрівна
Ключові слова: інтеркультурні мотиви, інтертекстуальність, персональна ідентичність, во- лоцюжництво, мандрівник, Йозеф Рот.
Дата публікації: 2014
Видавництво: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Бібліографічний опис: Монолатій Т. П. Інтеркультурні мотиви волоцюжництва у прозі Йозефа Рота. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Філологія». Харків, 2014. С. 254–261.
Короткий огляд (реферат): У статті розкриваються інтертекстуальні перегуки й алюзії мандрів героїв Й. Рота з мотивами мандрів у романах «Бунт», «Втеча без кінця», «Праворуч і ліворуч», фейлетонах «Жертва пана фон Кара», «Куля на нозі», «Повернення додому Імре Ціски», статті «Притулки безрідних». Стверджується, що саме таким чином образ мандрівника (бурлаки) в Ротовій прозі «розмикається» та екстраполюється на подібні мотиви й образи в європейській літературі. Доведено, що інтеркультурний мотив волоцюжництва у прозі Й. Рота свідчить про авторське бачення волоцюг як виразних контрфігур сучасного йому суспільства, а також державної, технічної, інфраструктурної модернізації світу як протилежності будь-якого руху. Обґрунтовано тезу, що автор фокусувався у своїх роботах на затримках і перешкодах у волоцюжницькому русі через сучасні транспортні засоби і системи, а лейтмотивом його прози є помітний трагічний, іноді комічний контраст документів і біографій, прізвища і «Я», бюрократичної топіки й оповіді, претензії держави на достовірні факти й індивідуальну потребу фікції.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/1928
Розташовується у зібраннях:Наукові видання (ЗК)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Монолатій Т. П. Інтеркультурні мотиви волоцюжництва у прозі Йозефа Рота.pdfСтаття451.7 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.