Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/19368
Назва: Електронні й магнітні властивості твердого розчину ZnSeS, модифіковані домішкою Mn, вакансією Zn та тиском
Інші назви: Electronic and magnetic properties of ZnSeS solid solution modified by Mn impurity, Zn vacancy and pressure
Автори: Сиротюк, Степан Васильович
Наконечний, А. Й.
Клиско, Юрій Володимирович
Влах-Вигриновська, Галина Іванівна
Верес, Зеновій Євгенович
Ключові слова: Тверді Розчини AIIBVI
Точкові Дефекти
Електронна Структура
Тиск
Дата публікації: 2024
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Сиротюк С. В. Електронні й магнітні властивості твердого розчину ZnSeS, модифіковані домішкою Mn, вакансією Zn та тиском / С. В. Сиротюк, А. Й. Наконечний, Ю. В. Клиско, Г. І. Влах-Вигриновська, З. Є. Верес // Фізика і хімія твердого тіла. - 2024. - Т. 25. - № 1. - С. 65-72.
Короткий огляд (реферат): Поляризовані за спіном електронні енергетичні спектри твердого розчину ZnSeS отримані на основі розрахунків для надкомірки, яка містить 64 атоми. На першому етапі підраховані властивості матеріалу на основі надкомірки Mn:ZnSeS, у якій Mn заміщує атом Zn. Результати підрахунку виявляють, що матеріал є напівпровідником для обидвох орієнтацій спіна. Другий етап грунтується на одночасній присутності домішки Mn і катіонної вакансії. Порівняння результатів перших двох етапів дозволяє виявити значні зміни електронної енергетичної структури, зумовлені катіонною вакансією. Матеріал з вакансією виявляє металеві властивості для обидвох орієнтацій спіна. Третій етап реалізований для надкомірки без вакансії, але під дією гідростатичного тиску. Матеріал виявляє напівпровідникові властивості для обидвох значень спінового моменту. На четвертому етапі розглянута надкомірка Mn:ZnSeS з вакансією і під дією тиску. За наявності тиску і вакансії VZn матеріал ZnMnSeS виявляє металеві властивості для обидвох орієнтацій спіна. Матеріал з вакансією і під дією тиску можна характеризувати як магнітний метал.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/19368
Розташовується у зібраннях:Т. 25, № 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
pcss,+09_Syrotyuk(e).pdf1.16 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.