Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/19407
Назва: Поглиблення конфронтації між “Смолоскипом” та ОУН (м) у першій половині 1970-х років
Автори: Омельковець, Олександр Ярославович
Ключові слова: “Смолоскип"
дисиденти
діаспора
самвидав
ОУН (м)
Дата публікації: 2014
Видавництво: ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
Бібліографічний опис: Омельковець О. Поглиблення конфронтації між “Смолоскипом” та ОУН (м) у першій половині 1970-х років // Вісник Прикарпатського університету. Серія: Історія. - Івано-Франківськ. - 2014. - Вип. 25. - С. 215-220.
Короткий огляд (реферат): У статті йдеться про інцидент у середовищі української націоналістичної діаспори навколо друку видавництвом “Смолоскип " мемуарів дисидента Данила Шумука, що стало причиною наростаючої конфронтації між представниками Проводу ОУН (м) і “Смолоскипа ". На підставі досліджених матеріалів можна стверджувати, що ситуація, яка склалася у зв’язку з публікацією книги Д. Шумука, спричинила вихід О.Зінкевича зі складу ПУН, про який було оголошено на VIIIВЗУН; фактичний розрив між “Смолоскипом " і ОУН (м); здобуття “Смолоскипом " (як журналом, видавництвом й інформаційною службою) незалежності; подальшу відкриту конфронтацію між “смолоскипівцями" та їхніми опонентами з ПУН. Основними причинами цього були постійні докори генерального судді ОУН (м) Зиновія Книша на адресу очільника “Смолоскипа " Осипа Зінкевича, у яких ішлося про його шкідницьку діяльність, космополітизм і непрофесіоналізм, а також деморалізацію ним членів ОУН (м); підробка радянськими органами держбезпеки мемуарів Д. Шумука, що дезорієнтувала видавництво “Смолоскип "; цензурна політика генерального судді ОУН (м) З.Книша.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/19407
Розташовується у зібраннях:№ 25

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Омельковець О. С.215-220.pdf137.89 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.