Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/20270
Назва: ПІЗНАННЯ ВЛАСНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ЧЕРЕЗ ПРОЦЕСИ ПАМ’ЯТІ У АВТОБІОГРАФІЧНОМУ РОМАНІ М. ГАГАРІН «BLONDS ÉTAIENT LES BLÉS D’UKRAINE»
Автори: Скарбек, Ольга Георгіївна
Ключові слова: Марія Гагарін, феноменологія пам’яті, автобіографія, ідентичність, мультикультурний простір.
Дата публікації: кві-2024
Видавництво: Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, 2024
Бібліографічний опис: Скабрек О.Г. Пізнання власної ідентичності через процеси пам'яті. Аргументи сучасної філології: історична та індивідуальна пам'ять. Матеріали IV Міжнародної наукової конференції. Харків, 2024. С.340-344.
Короткий огляд (реферат): Аналіз автобіографічного роману Марії Гагарін «Blonds étaient les blés d’Ukraine» у світлі феноменології пам’яті Поля Рікера дає можливість простежити, як спогади допомагають відродити власну ідентичність. Головний персонаж автобіографії, від імені якого ведеться оповідь, ділиться своїм особистим досвідом сприйняття історичних, соціальних, культурних подій. Через спогади автор реконструює своє власне минуле: щасливе безтурботне дитинство та сповнену випробувань юність. Роздуми над минулим спонукають до визначення власної ідентичності. Спадкоємиця багатого аристократичного роду у вирі революційних подій проходить випробування голодом, холодом, страхом за власне життя та життя рідних. Щоб не стати жертвою російських революціонерів, які прикриваються гаслами народного блага, молода дівчина зважується на порятунок – нелегальний перетин кордону з контрабандистами через Дністер, керована прагненням жити у вільній країні з торжеством закону. Пам’ять фіксує ті деталі, які мають важливе значення для емоційного стану. Через географічні топоніми та детальні описи помешкань, звичаїв формується картина щасливого дитинства до приходу завойовників, через образи руйнувань – хаос світобудови та відчай громадян, які не знають, куди звертатися за допомогою та справедливістю. Парадоксальність історії полягає в тому, що помилки повторюються. Громадяни України, як і сто років тому, змушені шукати притулку на чужині, тому що не засвоїли уроків минулого.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.5281/zenodo.11107758
http://hdl.handle.net/123456789/20270
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІМ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
тези-Скарбек-пам'ять.pdf206.97 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.