Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/20271
Назва: РОЛЬ ПАМ’ЯТІ ТА СПОГАДІВ У РОМАНІ МАРІ-ФРАНС КЛЕР «П’ЯТЬ МАЙОРЦІВ ДЛЯ МОГО НЕЗНАЙОМЦЯ»
Автори: Яцків, Наталія Яремівна
Ключові слова: індивідуальна, історична, колективна пам’ять, ідентичність, наративна стратегія.
Дата публікації: кві-2024
Видавництво: Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, 2024
Бібліографічний опис: Яцків Н.Я. РОЛЬ ПАМ’ЯТІ ТА СПОГАДІВ У РОМАНІ МАРІ-ФРАНС КЛЕР «П’ЯТЬ МАЙОРЦІВ ДЛЯ МОГО НЕЗНАЙОМЦЯ». Аргументи сучасної філології: історична та індивідуальна пам'ять. Матеріали IV Міжнародної наукової конференції. Харків. 2024. С.444-448.
Короткий огляд (реферат): Феномен пам’яті в сучасному українському літературознавстві набуває широкого застосування. Це зумовлено травматичним досвідом української нації, який вона прагне творчо переосмислити у творах літератури, щоб зберегти для нащадків свідчення про трагедії минулого. Тому інтерпретація феномену пам’яті стає вагомим методологічним підґрунтям для дослідження творів, де історична тематика стає активним атрибутом сучасності. У романі М. Ф Клер «П’ять майорців для мого незнайомця» різні форми та види пам’яті застосовуються для моделювання наративної стратегії. Авторка використовує індивідуальні спогади для комунікації з онуками (реальний час), опирається на історичні документи та артефакти (історичне минуле), родинні реліквії (культурні коди). Матеріальна опора для культурної пам’яті стає способом і засобом збереження пам’яті. Апелюючи до механізмів пригадування, авторка часто вдається до асоціювання спогадів з емоціями, відчуттями через візуально-оптичні та акустичні маркери. Упродовж роману персонаж проходить складний процес самоідентифікації. Пам’ять про предків, пригадування історії задля збереження пам’яті ведуть до пошуку власної ідентичності. Занурення у травматичне минуле предків допомагає Наталі знайти примирення з собою, відчути у собі голос української крові, прийняти своє українське коріння.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.5281/zenodo.11109482
http://hdl.handle.net/123456789/20271
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІМ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
тези-Яцків-харків.pdf120.77 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.