Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/20391
Назва: Особливості використання цифрових технологій у професійній підготовці майбутніх педагогів
Автори: Паска, Тарас Валерійович
Паска, Богдан Валерійович
Ключові слова: Цифрова освіта
Цифрові технології
Професійна освіта
Дистанційне навчання
Підготовка педагога
Цифрові компетентності
Інформаційно-комунікаційні технології
Здобувач вищої освіти
Дата публікації: тра-2024
Бібліографічний опис: Паска Т., Паска Б. Особливості використання цифрових технологій у професійній підготовці майбутніх педагогів. Інноваційна педагогіка. 2024. Вип. 70. Т. 2. С. 70–75. DOI https://doi.org/10.32782/2663-6085/2024/70.2.14.
Короткий огляд (реферат): У статті висвітлено особливості використання цифрових технологій в освітньому процесі закладів вищої освіти України під час професійної підготовки майбутніх педагогів. Обґрунтовано значення цифрових ресурсів в організації дистанційного і змішаного навчання в умовах воєнного стану. Підкреслюється, що інформатизація суспільства та діяльності освітніх закладів суттєво впливає на формування змісту, організаційні форми, методи навчання та управління. Наголошується, що цифрова культура педагога передбачає високий рівень сформованості ІКТ-компетентностей, тобто вміння працювати з сучасною цифровою технікою і володіти сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями. Представлено результати експериментального дослідження, проведеного на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, на тему «Використання цифрових технологій в освітньому процесі закладу вищої освіти». Воно було проведене з метою виявлення рівня обізнаності студентів щодо можливостей використання сучасних цифрових інструментів під час навчання бакалаврів, обґрунтування і розробки методики використання цифрових ресурсів у процесі дистанційного і змішаного навчання, сприяння формування цифрової компетентності майбутніх педагогів та вдосконаленню підготовки здобувачів освіти до професійної діяльності. Наголошується, що експериментальне дослідження дало змогу визначити і конкретизувати дидактичні та практичні перспективи використання цифрових технологій у процесі фахового становлення студентів. Зроблено висновки про те, що у процесі цифровізації професійної підготовки майбутніх педагогів особливу увагу в умовах глобальних викликів сучасності потрібно приділяти створенню інтерактивних освітніх середовищ, використанню цифрових методик та інноваційних педагогічних технологій навчання, формуванню цифрової компетентності студентської молоді, а також розвитку мережевої співпраці між учасниками освітнього процесу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/20391
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФІПМВ)



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.