Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/21555
Назва: Управління персоналом в умовах соціальної та економічної нестабільності: психологічний аспект
Автори: Савків, Уляна Степанівна
Гавдей, Світлана Володимирівна
Ключові слова: управління персоналом
психологічні методи управління
стрес
мотивація управлінські рішення
лідерство
криза
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Савків У. С., Гавдей С. В. Управління персоналом в умовах соціальної та економічної нестабільності: психологічний аспект. Наукові перспективи. Випуск 10 (52). 2024. С. 694-704.
Короткий огляд (реферат): Війна в Україні поставила перед фахівцями з управління персоналом безпрецедентні виклики. Вони змушені докладати значних зусиль, щоб пристосовуватися до стрімких змін у зовнішньому середовищі. Нові соціально-економічні реалії змушують менеджерів працювати в умовах постійної нестабільності, одночасно передбачаючи події та розробляючи стратегії внутрішньої адаптації компаній. Фахівці з управління персоналом стикаються з новими завданнями, які потребують швидкого реагування в умовах непередбачуваності. Війна впливає на моральний дух співробітників, фізичну та психологічну безпеку, що вимагає від керівників не лише ефективного планування, а й гнучкості у прийнятті рішень. Зокрема, зростає роль психологічної підтримки та кризового менеджменту. Також важливими стають питання адаптації робочих процесів до гібридних форм праці та підтримки мотивації в складних умовах. Умови війни створюють надзвичайно складні проблеми для системи управління персоналом. В непередбачуваних та стресових ситуаціях психологічні методи мають вирішальне значення для забезпечення ефективності та стійкості колективу. Вони стали важливою частиною сучасного корпоративного середовища та відображають складні взаємодії між працівниками і визначають ключові аспекти їхньої психологічної динаміки. Використання таких методів сприяє ефективному управлінню колективом, створюючи оптимальні умови для досягнення цілей компанії та підтримки позитивного психологічного клімату в організації. У статті розглянуто специфіку діяльності працівників компаній, на яких покладено обов'язки з управління персоналом, в умовах загрози викликаної війною. Окреслено та проаналізовано основні напрямки управління персоналом, шляхом застосування психологічних методів; запропоновано шляхи модернізації процесів управління людськими ресурсами на підприємстві; встановлено, що завдяки регулярному аналізу та впровадженню сучасних психологічних підходів до управління персоналом, організації можуть підвищити свою ефективність і створити сприятливі умови для професійного розвитку співробітників.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/21555
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ЕФ)



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.