Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/21654
Назва: Михайло Драгоманов в українському національному русі другої половини ХІХ ст.
Автори: Федорчак, Надія Іванівна
Ключові слова: Михайло Драгоманов, національна ідея, Наддніпрянщина, Галичина, Київська громада,Валуєвський циркуляр, Південно-Західний відділ російського географічного товариства, Ємський указ, «громадівський соціалізм»
Дата публікації: 18-гру-2024
Видавництво: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Бібліографічний опис: Федорчак Н. І. Михайло Драгоманов в українському національному русі другої половини ХІХ ст. Івано-Франківськ, 2024. 103 с.
Короткий огляд (реферат): На основі праць М. Драгоманова, спогадів, мемуарів, монографій, статей та методичної літератури досліджено український національний рух другої половини ХІХ ст., в якому значну роль відіграв Михайло Драгоманов – видатний український мислитель, політик, вчений і культурний діяч. Його діяльність була спрямована на утвердження української національної ідентичності, розвиток культури та освіти, а також на формування політичної свідомості українців. Підкреслено, М. Драгоманов, як активний учасник Київської Громади, став однією з ключових фігур українського національного руху, розробляючи нові підходи до питань національного самоусвідомлення і культурного відродження Наддніпрянщини, Галичини другої половини ХІХ ст. Розроблено методичн іматеріали, які стануть у нагоді при вивченні постаті Михайла Драгоманова на уроках історії України через формування історичної компетентностів ЗЗСО. Окрім того, напрацьовано методичний комплекс, який може бути використаний для виховної роботи в патріотичному гуртку для 9-11 класів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/21654
Розташовується у зібраннях:Наукові роботи студентів, магістрантів, аспірантів (ФІПМВ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Федорчак_Міщук.pdf1.25 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.