Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/21692
Title: Аналіз вільних вібрацій багатошарових функціонально градуйованих пластин на основі нанокомпозитів поліестер/графен
Other Titles: Free Vibration Analysis for Polyester/Graphene Nanocomposites Multilayer Functionally Graded Plates
Authors: Абд Альквадер, Ш. К.
Бедаіві, Б. О.
Нджім, Е. К.
Тахах, А. М.
Хаджь, Л.
Keywords: нанокомпозити
геометричні властивості
ABAQUS
FGM
Issue Date: 2024
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Абд Альквадер Ш. К. Аналіз вільних вібрацій багатошарових функціонально градуйованих пластин на основі нанокомпозитів поліестер/графен / Ш. К. Абд Альквадер, Б. О. Бедаіві, Е. К. Нджім, А. М. Тахах, Л. Хаджь // Фізика і хімія твердого тіла. - 2024. - Т. 25. - № 4. - С. 704-717.
Abstract: Нанокомпозит FGM, виготовлений із багатьох шарів наночастинок графену та матриці на основі поліефіру, створено за допомогою прес-форм із технікою ручного укладання для досягнення точної форми та зменшення дефектів кінцевого продукту. Прогнозовані моделі мають чотири, шість та 11 шарів, а також різні об’ємні частки наночастинок (0,5, 1, 2, 3, 4 та 5%). У цьому дослідженні проведено експериментальні випробування для аналізу характеристик вільної вібрації функціонально градуйованих композитних сендвіч-прямокутних конструкцій для оцінки впливу кількості дірок і локалізації зрізів на основних частотах. Для дірок використовуються три моделі (2, 4 і 6) отворів діаметром 10 мм, а для вирізів використовуються три геометричні конструкції (круглу, прямокутну і трикутну) із різними співвідношеннями сторін (r = 1, 1,5, 2 і 2.5). Для перевірки експериментального рішення з використанням модального аналізу та аналізу кінцевих елементів (FEA) проведено чисельне дослідження з використанням програмних засобів ABAQUS. Експериментальні висновки та чисельні розрахунки демонструють задовільний рівень збігу із максимальною розбіжністю 9,5 %. Результати показують, що основна частота зменшується зі збільшенням співвідношення сторін вирізів (r = a/b). Існує мінімальна варіація між r =1 і r = 1,5, але помітне зменшення спостерігається при співвідношенні сторін r = 2,5. На таку відмінність впливає, в першу чергу, тип градієнта матеріалу та кількість отворів, зокрема для заданої товщини функціонально градуйованих (FG) пластин.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/21692
Appears in Collections:Т. 25, № 4

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
6_Njim(e).pdf1.26 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.