Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/21697
Назва: Діахронний і синхронний аспекти вивчення фемінітивів української мови
Автори: Брус, Марія Петрівна
Ключові слова: діахронія
синхронія
фемінітивна підсистема
категорія жіночості
інтенсифікація
екстенсифікація
Дата публікації: 2020
Бібліографічний опис: Брус М. П. Діахронний і синхронний аспекти вивчення фемінітивів української мови. Ucrainica IX. Současná ukrajinistika: problémу jazyka, literatury a kultury. sborník přі́іspěvků. Olomouc, 2020. С. 23–28.
Короткий огляд (реферат): У статті зазначено, що історичне вивчення фемінітивів української мови ґрунтується на використання діахронного і синхронного аспектів як двох методологічних підходів до розкриття категорії жіночості та дослідження фемінітивної підсистеми на всіх її рівнях. Діахронія передбачає з’ясування змін, яких зазнали назви жінок упродовж свого історичного розвитку, а синхронія спрямована на встановлення характерних ознак фемінітивів кожного етапу: статичних і динамічних, інтенсифікаційних та екстенсифікаційних, продуктивних і регулярних. Уведення понять інтенсифікації та екстенсифікації в методику вивчення фемінітивів дало змогу встановити сукупність статичних явищ як результатів інтенсифікаційних процесів і динамічних явищ як результатів екстенсифікаційних змін.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/21697
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФФілолог)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Брус М. П. Діахронний...pdf213.95 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.