Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://hdl.handle.net/123456789/21711
Назва: Діахронні та синхронні вияви польських впливів у фемінітивній підсистемі української мови
Автори: Брус, Марія Петрівна
Поляк, Ірина Павлівна
Ключові слова: історія фемінітивів
мовотворчість Марка Черемшини
фемінітивна лексика
українська літературна мова
західноукраїнський варіант
гуцульський говір
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Брус М. П. Діахронні та синхронні вияви польських впливів у фемінітивній підсистемі української мови. Прикарпатський вісник НТШ. Слово: наук. журнал / гол. ред. В. М. Мойсишин. Івано-Франківськ, 2024. № 21 (72). С. 274–288.
Короткий огляд (реферат): У статті схарактеризовано мовотворчість покутського письменника Марка Черемшини як базу вивчення історії української мови та еволюції фемінітивів зокрема. Зазначено, що творча діяльність новеліста відобразила особливості розвитку української літературної мови того часу і специфічні ознаки його рідного гуцульського говору та всього покутського краю, де збереглися в різноманітному вияві давні риси української мови, особливо в словниковому складі. Уся фемінітивна лексика, виявлена у творах митця, дала змогу засвідчити й обґрунтувати зосередження багатьох давніх явищ та процесів у діалектному мовленні (лексичних, словотвірних, фонетичних, граматичних), характерних для розвитку фемінітивної підсистеми української мови.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/21711
Розташовується у зібраннях:Статті та тези (ФФілолог)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Брус М., Поляк І. Художня творчість Марка Черемшини.pdf330.27 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.