Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/22107
Title: Розробка мікроконтролерної системи для вирощування рослин методом гідропоніки
Other Titles: Development of the microcontroller system for growing plants using the hydroponics method
Authors: Дякун, Євген Вікторович
Keywords: Мікроконтролер, гідропоніка, автоматизація, датчики, управління, контроль, живлення рослин, моніторинг, вологість, температура, освітлення.
Issue Date: Jun-2023
Citation: Мета дипломної роботи полягала в тому, щоб розробити робочий гідропонний контролер, який є дешевим і досить простим у створенні. Він відстежуватиме та контролюватиме ключові екологічні інгредієнти, необхідні для успішного гідропонного вирощування, головним чином pH, електропровідності (electrical conductivity, ЕС), повітря та рівні води. Візуальні сигнали будуть активовані, якщо показники перевищуватимуть рівень попередньо визначених діапазонів. Контролер також зможе керувати зовнішнім апаратним забезпеченням (hardware, HW), наприклад, освітлення, водонагрівач і водяний насос.
Abstract: Пропозиція виконати роботу народилася з ідеї полегшити та здешевити гідропонне вирощування їжі. Гідропоніка – це, по суті, система, де рослини вирощуються без використання традиційного ґрунту, замість цього коріння розміщують у водних розчинах, які містять необхідні розчинені поживні речовини. Гідропонна ферма, зазвичай, використовує спеціально розроблені системи зрошування, контрольоване освітлення та інші технології, щоб оптимізувати ріст та врожайність рослин. Найскладнішою та найдорожчою частиною такої системи є контролер. Мета дипломної роботи полягала в тому, щоб розробити робочий гідропонний контролер, який є дешевим і досить простим у створенні. Він відстежуватиме та контролюватиме ключові екологічні інгредієнти, необхідні для успішного гідропонного вирощування, головним чином pH, електропровідності (electrical conductivity, ЕС), повітря та рівні води. Візуальні сигнали будуть активовані, якщо показники перевищуватимуть рівень попередньо визначених діапазонів. Контролер також зможе керувати зовнішнім апаратним забезпеченням (hardware, HW), наприклад, освітлення, водонагрівач і водяний насос. Розроблено друковану плату, яка буде виступати в якості основи для плати Arduino 2560. Монтажна плата допоможе спростити побудову системи. Це також діє як спосіб підтримувати апаратне забезпечення більш стабільним, оскільки дроти не розв’яжуться, а перешкоди будуть зведені до мінімуму. Було враховано знання про те, що є важливим у гідропонному вирощуванні, і ці фактори використовувалися як вхідні дані для формування вимог до програмного (software,SW) і апаратного (HW)забезпечення. Були проведені дослідження зручності використання інтерфейсу користувача, щоб переконатися, що контролер буде зручним у використанні. Дизайн програмного забезпечення та шаблони програмного забезпечення були використані, щоб зробити програмне забезпечення більш модульним і розширюваним. У цій дипломній роботі докладно описано апаратне та програмнезабезпечення, а також причини прийняття певних проектних рішень. Також описано дизайн класів SW, а також загальне функціонування SW. Також наведено пояснення способу побудови системи.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/22107
Appears in Collections:Наукові роботи студентів, магістрантів, аспірантів (ФТФ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Кваліфікаційна робота_Дякун Євген.pdf1.5 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.