Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/2581
Title: Великий Скит у духовному житті Європи епохи бароко
Authors: Жерноклеєв, Олег Станіславович
Keywords: Великий Скит, Манява, духовність, бароко
Issue Date: 2013
Publisher: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Citation: Жерноклеєв О. Великий Скит у духовному житті Європи епохи бароко (рец. на: Великий Скит у Карпатах: у 3-х т. Т. 1: Патерик Скитський. Синодик / За ред. М.Кугутяка. Львів: Манускрипт-Львів, 2013. 726 с.). Галичина. 2013. Ч. 24. С. 369-372.
Abstract: Назва рецензія у звичному теперішньому науковому вжитку мало пасує до цієї скромної замітки. Адже йдеться про наш відгук на публікацію духовної спадщини, велич і значення якої переоцінити важко. Хоч історії монастиря в Маняві присвячено загалом понад дві з половиною сотні праць, це докорінно не змінює суті справи: як цілком слушно зауважує ініціатор і головний редактор рецензованого нами видання професор Микола Кугутяк, справжня духовна історія Скиту Манявського фактично досі ще не написана. Можна безкінечно деталізувати його соціальне, політичне чи культурне минуле, описувати його маєтки, матеріальні цінності, відносини з владою тощо, навіть його бібліотеки, школи, скрипторії, але при цьому так і не наблизитися до головного – історії його духовності. Тим часом саме життя з Богом, цілковита посвята Йому, осягнення єднання з Ним і спілкування в молитві й за допомогою благодаті задля віднови в людині образу Божого становить істинну мету й сенс життя православного монаха, усе решта – другорядне, похідне, скороминуще й тимчасове, що часто не лише не сприяє, а й заважає досягненню головного…
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2581
Appears in Collections:Статті та тези (ФІПМВ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.